Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Vakfıkebir çarşaf, Beşikdüzü blok...

Vakfıkebir çarşaf, Beşikdüzü blok...

CHP’NİN 7 Ocak’ta yapılacak İl Kongresi öncesinde “çarşaf liste” tartışması sürüyor. CHP Milletvekili Haluk Pekşen’in ilçe kongrelerinin sonuna doğru Tonya’da gündeme getirdiği “çarşaf liste” konusu partiyi ikiye bölerken, çoğunluğun “blok liste”den yana olduğu gözlendi. 

CHP’nin 7 Ocak’ta yapılacak İl Kongresi öncesinde “çarşaf liste” tartışması sürüyor. CHP Milletvekili Haluk Pekşen’in ilçe kongrelerinin sonuna doğru Tonya’da gündeme getirdiği “çarşaf liste” konusu partiyi ikiye bölerken çoğunluğun “blok liste”den yana olduğu gözlendi. Akıllarda ise “Pekşen neden bu konuyu ilçe kongrelerinin başında değil de sonunda gündeme getirdi?” sorusu var. Edinilen bilgilere göre Pekşen müdahil olduğu ilçe kongrelerini kaybedince “çarşaf liste”yle Genel Merkez delegesi almanın peşine düştü.

Beşikdüzü İlçe Başkanı Şakir Yenigün tüm ilçelerdeki kongrelerin blok listeyle yapıldığını vurgulayarak “Ben blok listeden yanayım. Zaten tek aday olursa birleşmeyle çıkacak. O zaman böyle bir sorun yok. Ama biz hepimiz blok listeyle seçildik. Göreve talip olan il başkanı, çalışacak ekibini kendisinin belirlemesi en mantıklısıdır. Çünkü adamın kendisi çalışacak. Bir yola çıkıyor. Senin çalışacağın adamı ben belirlersem bu olur mu? Bizde genel ağırlık ‘blok liste’den yanadır.” ifadelerini kullandı.Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet Keskin blok listenin partide ayrışmaya neden olduğunu belirterek ''Biz Vakfıkebir örgütü olarak bu süreci büyük bir barışma, birleşme, bütünleşme, dayanışma, 'ben' değil 'biz' olma anlayışının hayata geçirilmesi doğrultusunda yürütmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Blok liste gücümüzü bölüyor, gruplaştırıyor. Blok liste yarışı stratejiler, projeler, ilkeler üzerinden değil maalesef rövanş alma üzerinden yapılıyor. Bir ilçe başkanı kardeşleri olarak aday olan ve olacak olan arkadaşlarımdan dileğim çarşaf listeden yana olmalarıdır. Yönetimlerini de delege yapsın. Partimizin tabanının beklentisi de budur.'' dedi.

 Berkant PARLAK

Haberler