Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Dilaveroğlu MHP’de kaldı

Dilaveroğlu MHP’de kaldı

MHP’DE başlayan olağanüstü kurultay sürecinde imza vererek Devlet Bahçeli’nin değişmesini isteyen Eski Yomra İlçe Başkanı O. Salih Dilaveroğlu, MHP’de kalacağını açıkladı. İmza verdiği için görevinden alınan ve İl Başkanı Nihat Birinci’yle karşı karşıya gelen Dilaveroğlu her şeye rağmen İYİ Partiye gitmedi. 

MHP’de başlayan olağanüstü kurultay sürecinde imza vererek Devlet Bahçeli’nin değişmesini isteyen Eski Yomra İlçe Başkanı O. Salih Dilaveroğlu, MHP’de kalacağını açıkladı. İmza verdiği için görevinden alınan ve İl Başkanı Nihat Birinci’yle karşı karşıya gelen Dilaveroğlu Meral Akşener öncülüğünde kurulan yeni partiye dâhil olmayarak MHP’de kalmayı tercih etti.  Yomra’da tekrar ilçe başkanlığına atanacağı öğrenilen Dilaveroğlu dün yazılı bir açıklama yaptı. MHP Trabzon İl Başkanlığı aracılığıyla basına ulaştırılan açıklamada Dilaveroğlu “Mensubu olmaktan, her nefesimde gurur duyduğum, Ülkücülüğün ve nizam-ı âlem davasının yegâne temsilcisi olan Milliyetçi Hareket Partisinin her zaman neferi olmayı insan şerefinin tamamlayıcı en önemli unsuru olarak kabul etmiş ve bunu hayat felsefesi olarak şerefle taşımış hareketin bir ferdiyim.” dedi. Dilaveroğlu siyasette iniş ve çıkışların olabileceğini kaydederek “Bir davaya gönül vermiş olanların bunlardan ders alıp bu derslerle kendini geliştirmesi dahi güç ve daha bir şevkle doğru bildiği ve inandığı yolda dimdik kaldığı yerden devam edebiliyor olması da ayrı bir erdemdir. Ben şahsî olarak ayağıma takılmaya çalışılan taşları bir tekmeyle iterek hak bildiğim Ülkücü davanın yegâne temsilcisi MHP’de siyasete ve halka hizmete devam etmenin niyet ve azmindeyim.” diye konuştu. Dilaveroğlu şöyle devam etti: “Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin tutarlı ve devlet için, millet için baş koyduğu politikaların haklılığı herkesin takdiridir. Sayın Genel Başkanımızın baş koyduğu yolda onun emrinde ve davamızın her noktasında hizmet etmeyi hayat felsefesi olarak görmekteyim. Ülkücülük MHP’de olur. Ülkücülük MHP’de yaşanır. Ülkücünün yeri MHP’dir. Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır.”

Berkant PARLAK

Haberler