Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Yalan söyleyen istifa etsin!..

Yalan söyleyen istifa etsin!..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na istifa restleşmesi


 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun NTV’deki programda sarf ettiği “Ataşehir” sözlerine sosyal medyadan cevap verdi

Soylu: “Canlı yayında şu anda KK alenen Ataşehir konusunda yalan söylüyor. ‘İddiaların hepsi açık söylüyorum hepsi mahkeme kararıyla takipsizlik verildi.’ dedi. Eğer böyleyse ben istifa edeceğim. Değilse sen istifa edecek misin?”
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi hakkında daha önce soruşturma açıldığını ve takipsizlik kararı verildiğini söylemesi üzerine, “Eğer böyleyse ben istifa edeceğim. Değilse sen istifa edecek misin?” dedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında, “Her belediye başkanı hakkında inceleme de soruşturma da yapılabilir. İçişleri Bakanı’nın saydığı unsurların tamamından belediye başkanımız hakkında daha önce soruşturma açılmış ve takipsizlik kararı verilmiş. Her soruşturma yapılan belediye başkanı neden açığa alınır? Battal Bey'e sordum nedir bunlar diye? Dosyadaki mahkeme kararları ve iddiaları tek tek koydu. Mahkeme kararı var, nasıl ikna olmayacağım? Yargı kararı kesinleşmiş, herhangi bir sorun yok. Man Adası’nı tartışmadan uzak tutmak ve İçişleri Bakanı olarak koltuğunuzu sağlamlaştırmak için böyle bir yola başvuruyorsunuz. Ben, bizim belediye başkanlarımızın iyi görev yaptığını düşünüyorum.” dedi. Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine sosyal medya hesabından karşılık vererek, “Canlı yayında şu anda KK alenen Ataşehir konusunda yalan söylüyor. ‘İddiaların hepsi açık söylüyorum hepsi mahkeme kararıyla takipsizlik verildi.’ dedi. Eğer böyleyse ben istifa edeceğim. Değilse sen istifa edecek misin?” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN SÜLEYMAN SOYLU'YA: "HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM"
Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun “Sen bittin.” sözlerine ilişkin, "Sırf Saray’ın gözüne girmek ve koltuğunu sağlamlaştırmak için bu yola başvuruyor. Hakkında suç duyurusunda da bulundum zaten." dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV özel yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki polemiğe ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, "Kalkacak beni tehdit edecek ve ben de ona pabuç bırakacağım! Kimsin sen beni tehdit ediyorsun? Emin olun değmez. Sırf Saray’ın gözüne girmek ve koltuğunu sağlamlaştırmak için bu yola başvuruyor. Bunların hepsinin yargı önünde hesabı sorulacak. Hakkında suç duyurusunda da bulundum zaten. Bir insan bulunduğu koltuğun hakkını vermeli." ifadelerini kullandı.

 

Haberler