Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ayhan Sürmen MHP’ye geçti

Ayhan Sürmen MHP’ye geçti

AK PARTİ’DEN 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili aday adayı olan işadamı Ayhan Sürmen, partisinden istifa ederek MHP’ye geçti. Üyelik müracaatını önceki gün yapan Sürmen, “Artık yuvamdayım. AK Parti ile hiçbir siyasi bağım kalmamıştır. Partili arkadaşlara çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

Trabzon’un tanınmış simalarından olan geçmiş dönemlerde CHP’den de milletvekili aday adayı olan işadamı Ayhan Sürmen, 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğu AK Parti’den istifa etti. MHP Trabzon İl Başkanlığı’na giderek üyelik müracaatını yapan Sürmen, sosyal medyadan AK Parti’den istifa ettiğini duyurdu. MHP İl Sekreteri Yusuf Çakmak’la çektirdiği fotoğrafı da yayınlayan Sürmen, “Artık yuvamdayım. AK Parti ile hiçbir siyasi bağım kalmamıştır. Partili arkadaşlara çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti’ye yönelik eleştirel yazılar paylaşan Sürmen, 15 Kasım’da yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer vermişti: “Bakıyorum da son zamanlarda birileri birilerine yalanmak için sıraya girmiş el ayak öpüyorlar. Eğer siyaset bu ise ben bu siyaseti yapmayacağım. Ya adam gibi eğilmeden bildiğim doğrularla bu vatan için mücadele edeceğim ya da yuvama dönüp bu vatan için mücadele edeceğim. Boğazın menfaatin önüne. Cebin karakterin önüne, paranın adamlığın önüne, FETÖ’nün devletin önüne geçtiği hiçbir siyasetçi benim dostum olamaz.”

Aydın GELLECİ

Haberler