Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Çarşaf listeye karşı çıktı

Çarşaf listeye karşı çıktı

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Milletvekili Haluk Pekşen’in ilçe kongrelerinin sonunda gündeme getirdiği çarşaf listeden yana olmadığını açıkladı. İlçe kongrelerinin blok listeyle yapılıp il kongresinin çarşaf listeyle yapılmasını doğru bulmadığını belirten Hacısalihoğlu, düşüncesini Milletvekili Pekşen’e de açıkladığını aktardı.  

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Milletvekili Haluk Pekşen’in ilçe kongrelerinin sonunda gündeme getirdiği çarşaf listeden yana olmadığını açıkladı. İlçe kongrelerinin blok listeyle yapılıp il kongresinin çarşaf listeyle yapılmasını doğru bulmadığını belirten Hacısalihoğlu, düşüncesini Milletvekili Pekşen’e de açıkladığını aktardı. Hacısalihoğlu şunları kaydetti: “Tüzüğümüzde çarşaf liste var ama ancak kurullarda blok liste de delegeye sunuluyor. Tabi bunun son kararını 351 delege verecek kongrede. Benim şahsî fikrim 18 ilçenin tümü blok seçildi. Yarın seçilecek il başkanına herhangi bir olumsuzlukta şu hakkı vermemek lazım: ‘Ben blok listeyle seçilseydim kendi yöneticilerimi istediğim gibi yazacaktım. Ona göre de başarılı olacaktım.’ Çarşaf listede yönetimde il başkanıyla uyumlu çalışamayacak kişiler de olacak. Ayrıca yönetici anlamında bazı bölgelerde yığılmalar da olabilecek. Bu da parti içinde rahatsızlık yaratabilir. Bunlara mahal vermeden il başkanı seçilecek kişi yönetimini kendisi oluşturmalıdır. Sorumluğu da kendisi alır ve gereğini yerine getirir.”

HİÇBİR İLÇE YÖNETİMİ ÇARŞAFLA OLUŞMADI

Ortahisar’ın 159, Akçaabat’ın 43 delegesi olduğuna dikkat çeken Hacısalihoğlu “Yarın oluşacak herhangi bir çarşafın içinde yönetim kurulunun tamamına yakınının Akçaabat ve Ortahisar’dan oluşsa bu diğer ilçelere haksızlık olmayacak mı? Bu benim görüşüm tabi. Ama il başkanı blok liste hazırladığında her ilçeden donanımlı, kaliteli kişileri listesine dâhil eder. Dengeleri de gözetmiş olur. Çarşaftan çıkacağı kişiyi il başkanı belki ilk kez görecek. Ayrıca hiçbir ilçe yönetimi çarşafla oluşmadı. Bu değil ki bundan sonra çarşafla oluşmayacak. Birinci kongreden itibaren başlatılırsa 18 ilçeye de yayılırsa çarşaf olabilir.” biçiminde konuştu.

Berkant PARLAK

Haberler