Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Usta, durakları ziyaret ediyor

Usta, durakları ziyaret ediyor

TRABZON Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Ömer Hakan Usta, hiçbir durağın hakkını başka bir durağa yedirmeyeceğini belirterek, asıl meselenin ekmek kazanmak olduğunu söyledi.

TRABZON Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Ömer Hakan Usta, seçim öncesinde ziyaretlerine hız verdi. Önceki akşam Yeşiltepe Dolmuş Durağını ziyaret eden Ömer Hakan Usta, burada havai fişeklerle karşılandı. Yeşiltepe Durak Başkanı Vural Şener tarafından kapıda karşılanan Ömer Hakan Usta, şoför esnafıyla tek tek ilgilenerek sıkıntıları hakkında kısa kısa notlar aldı.

HİÇBİR ENGEL YOK

Başkan Adayı Ömer Hakan Usta’nın açıklamalarından önce kısa bir konuşma yapan Vural Şener, 7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak genel kurulda başkan adayı Ömer Hakan Usta’ya destek vereceklerini belirterek, “Adaletli çözüm üreteceğiz. Doğruluğun, haklılığın dışına asla çıkmayacak ve güzel olan her şeyin yanında olacağız. Birlik ve beraberlik her şeyin ilacıdır. Bunlar olduktan sonra çözülemeyecek hiçbir engel kalmayacaktır.” diye konuştu.

Ömer Hakan Usta ise yaş sınırı ile ilgili, “2019 yılının başlarında araçlarda değişikliğe gidilecektir. Bu yönetmelik Trabzon Şoförler Odasına 2016 yılında gelmiştir. 2016 yılının 7. ayında da tebliğ edilmiştir. Bu yönetmelikte ifade edilen, ‘Belirtilen tarihte araçlarınızı yenileyeceksiniz.’ Bir yıldan daha fazla bir süre önce gönderilen bu yönetmelik sümenaltı yapılarak Şoförler Odası üyeleriyle paylaşılmamıştır. Paylaşılsaydı ve esnaf bilgilendirilseydi en azından vatandaş önlem alabilirdi.” diye konuştu.

KİMSE HAK YİYEMEZ

Dün ise KTÜ Durağını ziyaret eden Usta, burada da Şoförler Odasındaki sıkıntılardan bahsederek, “Üye aidatlarını birçok üyemiz ödemiştir. Ancak şu anda üyelere, ‘Gel odaya bana oy ver, hesabını kapatayım.’ devşirmesi yapılarak birçok kişinin aidatı kapanmıştır.” dedi. Usta son olarak hiçbir durağın hakkını başka bir durağa yedirmeyeceğini belirterek, asıl mücadelenin şoför esnafının ekmeğine nasıl bir katkı daha sağlanırın arayışında olacaklarını söyleyerek sözlerini tamamladı.

Haberler