Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hacıkasım’da ilk adım atıldı

Hacıkasım’da ilk adım atıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında mayıs ayında yapılan protokol çerçevesinde yeni öğretmen evi, Cudibey İlköğretim Okulu ve bir otoparkın Tabakhane Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Hacıkasım’da yıkılan binaların yerine yapılacağı duyurulmuştu.  Bu kapsamda Cudibey Ortaokulu ve Trabzon Öğretmenevinin yapımı 2017 Yılı Performans Programı’na ilave edilmişti.

Buna göre Trabzon Büyükşehir Belediyesince başlatılan çalışmalarla Yeni Trabzon Öğretmen Evi,  Cudibey İlköğretim Okulu ve otopark için ilk adım atıldı. Bu alanda daha önceki yıkım çalışmalarının ardından oluşan molozların kaldırılma işlemi ile birlikte temel için yer temizliği yapılmasına başlandı. Moloz kaldırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise inşa çalışmalarının en erken 2 ay içinde başlayacağı bilgisine ulaşıldı. Okul ve Öğretmen evinin bitiminin hemen ardından ise Karagöz Meydanın yeniden ortaya çıkarılacağı alanda bu kez yıkım çalışmalarına başlanacak. Bu çalışma ile Trabzon, önemli bir tarihi alanını geri kazanmış olacak.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler