Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sihirli değneğim yok

Sihirli değneğim yok

Üzülmez, "Takımda kazanma alışkanlığını sağlamamız gerekiyor” dedi ve ekledi:

Herkesin beklediği İbrahim Üzülmez'in dokunuş yapmamız lazım. Bunu şu ana kadar yapamadık. Gelecekle ilgili hedeflerimden asla vazgeçmedim. Zaten bu iddiamı sürdüremezsem burada bulunmamın bir anlamı yok"

3 PUAN GERİSİNDE KALDIK

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez dün öğlen saatlerinde yapılan antrenmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 4 haftadır görevde olduğunu ve hedeflerinin 3 puan gerisinde olduklarını ifade eden Üzülmez, “Hedefimize baktığımızda 2 puanlık maç başı barajını yakalamamız gerekiyordu. Ancak hedefimizin 3 puan gerisinde kaldık. Lig uzun bir maraton olduğu için puan kayıpları olabiliyor. Rizespor olarak en büyük sıkıntımız bireysel hataları aşamamız. Bu da takım üstünde maalesef maç kaybetmemize yol açıyor. Bu durum bizi çok üzüyor” dedi.

HEDEFİMİZ BELLİ

Zaman zaman sıkıntılar yaşayıp tökezlemelerine rağmen Rizespor’un hedefine ulaşacağının altını çizen İbrahim Üzülmez, “Hedefimiz belli. Sendelesek de tökezlesek de istediğimiz hedefe ulaşacağız. Bireysel olarak beklenti içinde olduğum oyuncularım var. Bunlarda şu ana kadar beklediğim potansiyeli ortaya çıkartamadılar. Şimdi bu sıkıntılarımızı gidermek için çalışıyoruz. İlk yarıda kalan 6 maçı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Elbette bu sürede çıkış yakalayan Giresunspor ve Ümraniyespor’da ilerleyen haftalarda puanlar kaybedecektir. Önemli olan bizim özeleştirimizi kendi içimizde yapmamız” diye konuştu.

KAZANMA  ALIŞKANLIĞI

Oyuncularına takımın menfaatinin önemli olduğunu anlatmaya çalıştığını söyleyen İbrahim Üzülmez, “Rizespor’un hedefi şampiyonluk. Bizde bunu yaşatacağız. Şimdi bizim için önemli olan İstanbulspor maçıyla birlikte bir seri yakalamak. Kimsenin şüphesi olmasın bunu da yakalayacağız. Ayrıca Rizesporlu futbolcular Süper Lig’den inen oyuncular. Bu takım Süper Lig’de maç kaybetmemeyi ön plana çıkartan takımdı. Şimdi ise bizim kazanmayı ön plana çıkartmamız lazım. Tam tersi ile kazanma alışkanlığını sağlamamız gerekiyor” dedi.

DEĞNEĞİM YOK

“İbrahim Üzülmez olarak benim sihirli bir değneğim yok” diyen İbrahim Üzülmez, sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Tabii ki daha önce çalıştırdığım takımlarda dokunuşlar yaptım. Bunu oyuncularıma da söylüyorum. Bizim de bir dokunuş yapmamız gerek. Herkesin beklediği İbrahim Üzülmez'in dokunuş yapması. Bunu şu ana kadar yapamadık. Gelecekle ilgili hedeflerimden asla vazgeçmedim. Zaten bu iddiamı sürdüremezsem burada bulunmamın bir anlamı yok."

KARAMSAR TABLO YOK

“Çaykur Rizespor’un hedefi şampiyonluk” diyen Üzülmez, şöyle devam etti: “Ya İbrahim Üzülmez ile beraber ulaşacak ya bizlerle ya da sizsiz. Rizespor, bu sezon Süper Lig’e çıkacaktır. Bu süre içinde elbette zaman saman sıkıntılar yaşıyoruz. Ancak oyun içindeki o hırçınlığı ortaya çıkartamamanın da sıkıntısını yaşıyoruz. 4 haftada istediğim ısırganlığı ve direnci ortaya koyamadık. Elbette ortada karamsar bir tablo yok. Puan olarak beklentimizin biraz altındayız. Bu da doğaldır ve bunları mutlaka düzelteceğiz”

Alihan TELATAR

Haberler