Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Siyasi partilerde hareketlilik yeniden başlıyor

Siyasi partilerde hareketlilik yeniden başlıyor

Trabzon’da siyasi partilerde hareketlilik yeniden başlıyor. AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla durdurulan il ve ilçe kongreleri yeniden başlıyor. Trabzon’daki kongrelerde de ay sonuna doğru başlayacak. 6 ilçe kongresinin tamamlanmasından sonra gözler il kongresine çevrilecek. AK Parti İl Başkanı Haydar Revi’nin devam edip etmeyeceği ise bu süreçte netleşecek.

CHP’de ilçe kongreleri 23 Kasım’da başlıyor. 10 Aralık’ta tamamlanacak olan ilçe kongrelerinden sonra 7 Ocak’ta da il kongresi yapılacak. CHP İl Başkanı Turgay Güngör’ün karşısına Yavuz karan ya da başka bir adayın çıkıp çıkmayacağı henüz netleşmedi. MHP’de ise tamamlanan ilçe kongrelerinden sonra bu Pazar yani 12 Kasım’da il kongresi var. Muammer Demeli’nin genel merkez tarafından görevden alınmasından sonra bu göreve atanan Nihat Birinci’nin yeniden başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Pazar günü bir başka kongre heyecanı da Saadet Partisi’nde yaşanacak. Cevat Kurt’un tek adaylığıyla gidilen kongreye Genel Başkan Temel Karamollaoğlu da katılacak.

Haberler