Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Yeni halk pazarının inşaatı ihaleye çıkıyor

Yeni halk pazarının inşaatı ihaleye çıkıyor

Artvin'de pazartesi günleri kurulan halk pazarının yeni yapılacak yerinin inşaatı 10 Kasım'da ihaleye çıkacak.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, yaptığı yazılı açıklamada, pazar esnafının ve vatandaşların talebi üzerine yeni pazar yeri yapacaklarını ifade ederek, ihale hazırlıklarının tamamladığını belirtti.

Mevcut pazar yerinin ihtiyacı karşılamadığını belirten Kocatepe, şunları kaydetti:

"Yağmurlu havalarda ve özellikle de kış aylarında pazar esnafımız sıkıntılar yaşıyordu. Onların da talepleri, önerileri doğrultusunda şehrimizin hak ettiği pazar yerine kavuşması için çalışmalarımızı başlattık ve ihaleye çıkarıyoruz. Artvin'de pazar alışverişi kültürü var. Artvin Belediyesi olarak bu kültürün son bulmaması için üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz."

Pazar yeri inşaatının 10 Kasım'da ihaleye çıkacağını aktaran Başkan Kocatepe, "Yer teslimi yapıldıktan sonra 150 günde tamamlanması hedeflenen 110 metre uzunluğunda 7.5 metre genişliğinde ki pazar yeri haftanın diğer günleri de otopark olarak hizmet verecek." dedi.

Haberler