Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Haber Bir Bütün Suç Unsuru Yok

Haber Bir Bütün Suç Unsuru Yok

Doğru habere hakaretler yağdıran CHP’lilere yargıdan tokat gibi cevap

REFERANDUM sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu protesto eylemleri yapılması için halkı sokağa davet etmişti. Bu davetin ardından istihbarat birimleri sokağa çıkacak eylemciler arasına PKK terör örgütü üyelerinin sızacağını ve eylemleri köpürterek, gezi eylemlerine dönüştürmeyi amaçladığını rapor etmişti. Gazetemiz de 22 Nisan 2017 tarihinde iki ayrı rapora yer vererek, ‘CHP talep etti PKK ayaklandı’ başlıklı bir haber yayınlanmıştı. 

Takipsizliğe Suç Duyurusu Yaptık

HABERİN ardından CHP İl Başkan Vekili Celal Akaç hakaret dolu yazılı bir açıklama yaparken, CHP İl Başkanı Turgay Güngör ise sosyal medya üzerinden hakaret ederek, hedef gösterdi. Güngör ardından da suç duyurusunda bulundu. Soruşturma savcısı haberde suç unsuru olmadığını belirterek kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Bu kararın ardından 67 kişi hakkında şikayette bulunduk. Bu arada Kılıçdaroğlu’nun bahse konu eylemlerden vazgeçmesi dikkat çekti.

Haberler