Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
En büyük hizmet insana yapılan hizmettir

En büyük hizmet insana yapılan hizmettir

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’ın Tunus ziyareti devam ediyor. Tunus’ta Türkiye Maarif Okuluna bağlı hareket eden Uluslararası Maarif Okulunun açılış törenine katılan Karal, sadece yurt içi değil yurt dışındaki eğitimlere de önem verdiklerini kaydetti. Tunus ziyaretinin ilk günü Sosyal Politikalar Bakanı Adil Cerbui ile görüşen Karal, ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye Maarif Okuluna bağlı hareket eden Uluslararası Maarif Okulunun açılış törenine AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’ın yanı sıra AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, birçok milletvekili ve Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan da katıldı.

FETÖ, TÜRK VE DÜNYA MİLLETLERİNİN KANINA GİRMİŞ BİR VİRÜSTÜR

Tunus’ta Türkiye Maarif Vakfınca yaptırılan uluslararası Türk okulunun açılışına katılan Karal, açılış töreninin ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, sadece yurt içi değil yurt dışındaki eğitimlere de önem verdiklerini belirterek "Bizim inancımızda en yüce değer bilgi, en büyük hizmet ise insana yapılan hizmettir." şeklinde konuştu.

Bütçede en büyük payın eğitime ayrıldığını belirten Karal, “Türkiye ve özellikle Türkiye dışında birçok ülkede eğitim faaliyetleri adı altında, kendisini son derece sempatik ve insanlığa faydalı faaliyetler içinde gösteren ama esasında maalesef gerek Türkiye gerekse dünya milletlerinin kanına girmiş bir virüs olarak gördüğümüz FETÖ’nün eğitim başlığı altında yaptığı bu çalışmaların ne kadar olumsuz olduğunu 15 Temmuz darbe girişimiyle gördük.” ifadelerine yer verdi.

Eğitimin evrensel olduğuna vurgu yapan Karal, "Biz, eğitim başlığı altında yavrularımızın belirli ideolojilere kanalize olmalarını istemiyoruz. Biz, eğitimin evrensel bir değer olduğuna ve bu evrensel olgunun tüm dünya milletleri için geçerli olduğuna inanıyoruz. Bizim inancımızda 'en yüce değer bilgi, en büyük hizmet ise insana yapılan hizmettir' anlayışı var.” dedi. Açılış töreni Türkiye'den gelen öğrencilere sergilenen halk oyunu gösterisi ile son buldu.

Filiz YILDIRIM

Haberler