Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
AB’nin yeni düşmanı İslâm’dır

AB’nin yeni düşmanı İslâm’dır

TÜRK Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz Trabzon Türk Ocağı Şubesinde “Büyük Orta Doğu Tuzağı ve Türkiye” isimli bir konferans verdi. Öz, “Batı Dünyası Sovyetlerin yıkılmasından sonra kendisine yeni bir düşman buldu. Bunun adı da İslâm’dır.” dedi.

TÜRK Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz Trabzon Türk Ocağı Şubesinde “Büyük Orta Doğu Tuzağı ve Türkiye” isimli bir konferans verdi. Doğu Karadeniz bölgesindeki Türk Ocakları şubelerini gezen Prof. Dr. Öz Trabzon Türk Ocağı Şubesinde konuştu. Konuşmasında tarihin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Öz ibret ve ders almak, geleceği şekillendirmek için tarihin gerekliliğine vurgu yaptı. Batı Dünyası’nın Sovyetlerin yıkılmasından sonra kendisine yeni bir düşman bulduğunu ve bunun da İslâm Dünyası olduğunu söyleyen Öz, 11 Eylül olayı sonrası Batı’da yükselen İslâmofobi ile Irak’ın işgalinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Öz, Orta Doğu’da bu oluşan yeni süreçte İsrail’in rolünün tartışılmaz olduğunu ve Irak ile Suriye’nin parçalanmasının en çok İsrail’in işine yaracağını belirtti. Türkiye’nin Irak ve Suriye’de bir Kürt devleti koridorunun oluşturulmasına asla müsaade etmemesi gerektiğinin altını çizdi. Türkiye’nin dış politikasına da değinen Öz “Türkiye dış politikada aldığı kararlarda Türk Dünyası’nı göz önünde bulundurmak zorundadır. Türkiye kendi aklıyla, tarih bilinciyle ve tarihsel rolüyle stratejisini belirlemelidir.” dedi.

Berkant PARLAK

Haberler