Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Koray Aydın, Trabzon’a Karışacak Mı Karışmayacak Mı?

Koray Aydın, Trabzon’a Karışacak Mı Karışmayacak Mı?

MHP’den istifa ederek Meral Akşener başkanlığında kurulan İyi Partide genel başkan yardımcılık görevine gelen Koray Aydın’ın Trabzon’daki sürece müdahale edip etmeyeceği en merak edilen konular arasında yer alıyor. Dün İyi Partinin önemli isimlerinden biriyle konuştuk. Bu isim, Koray Bey’in Trabzon’a müdahale etmeyeceğini iddia etti. Bu gelişmenin ardından tesadüfen bir internet haber sitesinde de Aydın’ın Trabzon’a karışacağı iddiasının yer aldığını gördük. Bunun üzerine farklı bir kanalla daha iletişime geçerek konuyu daha ayrıntılı araştırdık. Öğrendiğimize göre Koray Bey Ankara’yı istemiş ve tasarrufunu burada kullanmak istemiş. Ulaştığımız kaynaklar bize Koray Bey’in Ankara’nın dışındaki kentlerde ve özellikle Trabzon’da genelin kararına uyacağını söyledi.

Peki, Koray Bey neden Ankara’yı bu kadar önemsedi? Geçtiğimiz hafta Ankara’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında İstanbul ve Ankara dâhil 6 ilin il başkanlarını da kendisi bizzat açıkladı. Bunun nedeni ise Koray Bey’in Ankara’yı çok istemesi. Bilindiği üzere Koray Bey uzaklaştırıldığı MHP’ye yeniden döndüğü 2011 seçimlerinde Ankara’da siyaset yapmak istemiş ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendisini Trabzon’la görevlendirmişti ve diğer seçimlerde de aynı şekilde Trabzon’da kalmasını sağlamış ve buradaki yetkileri onun eline vermişti. Koray Bey, o zaman istediğine şimdi İyi Partide ulaştı. Yine aynı kaynaklar bize İyi Partinin Ankara İl Başkanı olan Dr. Mesut Özarslan’ın Koray Bey’e çok yakın isim olduğunu da ifade etti.

Haberler