Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Teröristler tarihî bir cevap aldı

Teröristler tarihî bir cevap aldı

Bakan Soylu, 9 şehit verdiğimiz hain saldırının ayrıntılarını Trabzon’da anlattı

Tüylerim Diken Diken...

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’da 4 ilçeden 207 muhtarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Toplantının başında 9 şehit verdiğimiz Şemdinli saldırısının ayrıntılarını anlatan Bakan Soylu  “Derecik'te karakol noktamızla Irak sınırının arası tam 50 metre. Bazı yerlerde 20 ya da 30 metre. Irak tarafındaki kamplardan gelmek suretiyle oradaki evlatlarımıza hain bir eylem yapmak istediler. Orada o mücadeleyi veren evlatlarımızın anlattıkları tüylerimi diken diken etti.” dedi.   

24 Saatte 55 Terörist

ŞEHİTLERİN kanlarının yerde kalmadığını belirten Bakan Soylu “Sisten ve ağaçlık alandan istifade ederek böyle bir sızma gerçekleştirmek istemişler ama tarihî bir cevap aldılar. Hem ülkemizin hem Mehmetçiğimizin hem oradaki güvenlik kuvvetlerimizin gücünü net bir şekilde gördüler. Çok uzun zamandır ilk kez böyle bir ders veriliyor onlara. 24 saatte 55 terörist etkisiz hâle getirildi. Tunceli'deki 9 tanesinin 4'ü de gri listede yani oradaki yönetici pozisyonunda olanlardır.” dedi.

Güvenlik Toplantısı...

TRABZON, Rize, Artvin, Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Ordu illerinin vali, sahil güvenlik komutanı, jandarma komutanı, emniyet müdürü ve İller İdaresi Genel Müdürü’nün katıldığı Güvenlik ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık eden Bakan Soylu, Yol İş Sendikası Holiday Trabzon Otelinin de açılışını yaptı. Gümüşhane’de yol kontrolü sırasında şehit olan dün toprağa verilen polis memuru Olgun Gülay’ın Şalpazarı’ndaki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Güvenlik ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı ve Muhtarlar Toplantısı’nın 2.’sine katılmak üzere geldiği Trabzon’da 9 şehit verdiğimiz Şemdinli saldırısının ayrıntılarını anlattı.

Terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulunan ve önceki gün Şemdinli'de olduğunu anımsatan Soylu, şöyle konuştu:

TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU

"Daha doğrusu Derecik'te, Irak sınırında. Bizim oradaki karakol noktamızla Irak sınırının arası tam 50 metre. Bazı yerlerde 20, bazı yerlerde 30 metre. Irak tarafından, oradaki kamplardan gelmek suretiyle oradaki evlatlarımıza hain bir eylem yapmak üzere planını gerçekleştirmeye çalışan terörist gruplarla dün duyduklarım... Orada o mücadeleyi gerçekleştiren evlatlarımızın anlattıkları tüylerimi diken diken etti, göğüs göğüse mücadele etmişler. Sisten ve ağaçlık alandan istifade ederek böyle bir sızma gerçekleştirmek istemişler ama tarihi bir cevap aldılar. Hem ülkemizin hem Mehmetçiğimizin hem oradaki güvenlik kuvvetlerimizin gücünü net bir şekilde gördüler."

Soylu, "Çok uzun zamandır ilk kez böyle bir ders veriliyor onlara." ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "24 saatte 55 terörist etkisiz hale getirildi. Birisi canlı, 8'i etkisiz olmak üzere 9'u Tunceli'de, 11 tanesi de Bestlerdereler dediğimiz mevkide. Tunceli'deki 9 tanesinin 4'ü de gri listede yani oradaki yönetici pozisyonunda olanlar. Biliyorsunuz orada Tunceli Pülümür yolu var, orada epey zamandan beri güvenlik kuvvetlerimiz ciddi bir temizlik gerçekleştiriyorlar. Nazımiye tarafındaki olanlarda da bir şekilde bir temizlik daha gerçekleşmiş oldu. O yolu biraz daha böylece rahatlatmış olduk."

Şehitlere Cenab-ı Allah'tan rahmet dileyen İçişleri Bakanı Soylu, "Allah şefaatleriyle milletimizi buluştursun ve bizi onlara mahcup etmesin. Bütün düşüncemiz ve değerlendirmemiz odur." dedi.

Aydın GELLECİ

Haberler