Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Otomobile de karşı çıktı

Otomobile de karşı çıktı

Yerli otomobil benzinli ya da dizel üretilecekse sonunun hüsran olacağını belirten Pekşen, 120 milyar dolar getirisi olacak rüzgâr türbinini sonuna kadar destekledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı “Yerli otomobil özel sektör tarafından üretilsin” açıklamalarını değerlendiren CHP Trabzon Milletvekili Av.Haluk Pekşen, benzinli ya da dizel olarak üretilecekse sonun hüsran olacağını belirtirken rüzgâr enerjisini elektriğe çevirmekte kullanılan ve 100 bin mühendis, tekniker ve teknisyene istihdam alanı sağlayacak olan rüzgâr türbinine sonuna kadar destek verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Yerli Otomobil’ açıklamaları gündemdeki yerini korurken, CHP’li vekil Pekşen, benzinli ya da dizel değil farklı bir üretim gerçekleştirilmesi aksi takdirde sonunun teknoloji çöplüğü olacağını öne sürdü. Pekşen “"Yerli Otomobil" benzinli ya da dizel olacaksa: sonu hüsran olacağı kesin. Dünya bu teknolojileri çöpe atıyor.10 yıl sonra çöplükler doludur” ifadelerine yer verdi.

Rüzgâr türbinini sonuna kadar destekleyen vekil Pekşen, Türkiye’nin 120 milyar dolar rüzgâr türbini yatırımını yabancılara peşkeş çektiğini iddia etti. Pekşen konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Türkiye'nin rüzgâr tribün yatırımı 120 milyar dolar olacak. Türkiye bu pastayı yabancılara peşkeş çekiyor! Türkiye en az 100 bin mühendis, tekniker ve teknisyenine istihdam alanı sağlayacak Rüzgâr Türbini üretimine büyük destek ve teşvik vermelidir.”

Filiz YILDIRIM

Haberler