Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sera Gölü, Çin Seddi’nden kurtuldu!

Sera Gölü, Çin Seddi’nden kurtuldu!

Yıldızlı Muhtarı Ufuk Can, Sera Gölü’nde tartışma oluşturan beton ve gölü konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sera Gölü’nü ziyareti sırasında golün doğal tabiatını bozan duvarın yıkılması talimatı vermesinin ardından söz konusu duvar yıkılmıştı. O yıkılan yüksek duvarın yerine şimdi de golün dokusuna uygun yükseltisi az olan taş bir duvar yapılıyor. Sera Gölü’nün tabiatına uygun şekilde yapımına başlanılan taş duvarın, gölü eski hâline çevirerek tekrar bir cennete dönüşeceğini söyleyen Yıldızlı Muhtarı Ufuk Can, “Sera Göl,  Çin Seddi’nden kurtuldu.” şeklinde konuştu. Muhtar Ufuk Can, “Sera Gölü’ndeki kötü görüntüden kurtulduk. Şimdi taş duvar yapılıyor. Beton duvarın yıkımı bitti hemen taş duvara başlanıldı. Bu yeni yapılan duvar eskisi gibi yüksek değil ve tabiata uygun taş bir duvar. Eski duvar Çin Seddi gibiydi. Şimdi yapılan alçak ve tepeden bakıldığında da oldukça güzel görünüyor.” dedi.

BETON DUVAR YERİNE DAHA İYİ BİR ÇÖZÜM BULUNABİLİRDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla yıkılan duvar yapılmadan bölgenin önde gelen isimleriyle istişareler yapılarak daha güzel bir çözüm bulunabileceğinden söz eden Muhtar Ufuk Can, “Gölün çevresinde yol çalışması yapıldı. Keşke o çirkin duvar yapılmadan bölgenin önde gelen isimlerine sorulup daha güzel bir çözüm bulunsaydı.” dedi.

UZUNGÖL’DE PİŞMANLIK YAŞANDI

Yıldızlı Muhtarı Ufuk Can, Uzungöl’deki çarpık yapılaşmaya da değinerek Sera Gölü’nün hiçbir zaman Uzungöl gibi kirletilemeyeceğini çünkü yapılan hataların çok iyi görüldüğünü ifade etti. Sera Gölü’nün Uzungöl gibi büyük bir temizlik çalışmasından geçmesini isteyen Yıldızlı Muhtarı Ufuk Can, “Göl çevresinde yapılan yol ve duvar çalışmalarıyla gölün zemini toprak doldu. Onun dışında yağmur sularının getirdiği atıklar var. Uzungöl’de yapılan çalışmalar gibi Sera Gölü’nün de temizlenmesi lazım. Bu duvar çalışması bittiğinde göl dibinin de temizlenmesi lazım. Gölün en büyük sıkıntısı temizlik. Gölün sağlam bir temizliğe ihtiyacı var.” diye konuştu.

Haberler