Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
İBB adaylığı için artık sahaya indi

İBB adaylığı için artık sahaya indi

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, “Çıktığım yolda devam ediyorum, dönmek yok.” diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için çalışmalara başladı. İyi niyetle yola çıktığını belirten Hamzaçebi, samimiyetle siyaset yaptığını belirterek adaylığı için vatandaşlardan destek beklediğini ifade etti.

CHP Başkanvekilliği yarışı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Grup Başkanvekilliğini kendisiyle yarışan Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’e kaptıran CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, “Çıktığım yolda devam ediyorum, dönmek yok.” diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için çalışmalara başladı. İBB Başkan adaylığı için iyi niyetle yola çıktığını belirten Hamzaçebi, samimiyetle siyaset yaptığını belirterek adaylığı için vatandaştan destek beklediğini ifade etti. Grup Başkanvekilliğini kaybetmesinin İBB Başkan adaylığını etkileyeceği yorumları kulislerde dolaşırken; Hamzaçebi başkan adaylığı için çalışmalara start verdi. Başkan adaylığı için çalışmalara Beykoz’dan başlayan Hamzaçebi, “Biz büyük bir hedef koyduk. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanarak, Beykoz'da vatandaşlarımızın refah seviyesini arttıracağız. Kazanana kadar asla dönmek yok. Mutlaka hedefe ulaşacağız. Bu mücadele sizlerindir. Biz halkımızla birlikte bu mücadeleyi veriyoruz, kişisel mücadelem asla olamaz." şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin halktan kopuk olduğuna vurgu yapan Akif Hamzaçebi, Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. Hamzaçebi, “İstanbul'u İstanbul'dan yönetelim. Biz bunu başaracağız, yağmurların sele dönüşmesini engelleyeceğiz. Yağmuru emecek toprak oluşturacağız. Beni tanıyorsunuz, biliyorsunuz. Ne derece samimiyetle siyaset yaptığımızı biliyorsunuz. Biz bu mücadeleyi İstanbullularla beraber vereceğiz. Bizlerin amacı İstanbul'da halkın Büyükşehir Belediyesini kurmaktır. Bizler iyi niyetle yola çıktık. Niyetimiz hâlistir. Bunu sizlerle paylaşıyorum.” diyerek İBB Başkan adaylığı için destek beklediğini ifade etti.

Filiz YILDIRIM

Haberler