Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Suudi  Büyükelçisi’nin Trabzon ziyareti ve arkasında bıraktığı izler

Suudi  Büyükelçisi’nin Trabzon ziyareti ve arkasında bıraktığı izler

Kamu Denetim Kurumu Başkanı Avukat Şerefe Malkoç, Suudi Arabistan Büyükelçisini Trabzona getirerek kente çok büyük katkı sağladı. Suudi gazeteler Trabzonu anlatıyor. Büyükelçi ve işadamları medyayı bu yönde özendiriyor. Böyle bir propagandayı milyon dolarlar harcasak yaptıramazdık.

Büyükelçinin Trabzon ziyaretinden ortaya iki gerçek çıktı. Birincisi; Trabzona Suudi Konsolosluk talebi öne çıktı. Dışişleri Bakanlığı üzerinden Cumhurbaşkanına ulaşarak konsolosluk girişiminde bulunmamız gerekiyor. İkincisi ise; Suudi Havayollarının Trabzon seferlerine başlayacak olması.THY, bu yönde nazlı davranırken Suudi Havayolları daha gönüllü davranıyor. Özellikle TTSO bu yöndeki araştırmasını genişleterek şehir açısından kayda zarar mülahazası geliştirmeli. Bize göre THYdense Suudi Havayollarının seferlerini artırması daha önemli.

Turizmdeki bu yeni atılımların takipçisi olacağız.

Haberler