Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Rize’de silahlar konuştu: 1 ölü

Rize’de silahlar konuştu: 1 ölü

Rize Tophane Mahallesi Kaçkar Caddesi Eski Müftülük Sitesi altında saat 13.45 civarında meydana gelen olayda enişteleri ve aynı zamanda teyze çocukları olduğunu öğrenilen İsmail P. kayınbiraderlerinin iş yerinin önüne gitti. Kayınbiraderleriyle tartışan İsmail P. tartışmanın ardından  silahını çekerek kayınbiraderi İsmail ve Mahmut Reyhan’a 15 el ateş etti. Ağır yaralanan İsmail Reyhan hayatını yitirdi.

RİZE'NİN en işlek yerlerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi eski müftülük binası önünde yaşanan olayda silahla vurulan 2 kardeşten biri olan İsmail Reyhan hayatını kaybederken, o sırada olay yerinden geçen bir vatandaşta seken kurşunlardan yaralandı. Rize Tophane Mahallesi Kaçkar Caddesi Eski Müftülük Sitesi altında saat 13.45 civarında meydana gelen olayda enişteleri ve aynı zamanda teyze çocukları olduğunu öğrenilen İsmail P. kayınbiraderlerinin iş yerinin önüne gitti. İsmail P. burada kayın biraderleri İsmail ve Mahmut Reyhan ile tartışmaya başladı. Tartışma iş yerinin önündeki alana kadar devam etti. Olayın kavgaya dönüşmesi üzerine İsmail P. silahını çekerek kayınbiraderi İsmail ve Mahmut Reyhan’a 15 el ateş etti. Çıkan çatışmada, İsmail Reyhan vücudunun çeşitli yerlerinden yara alarak yere yığılırken,  Mahmut Reyhan bacağından vurularak yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yerde yatan İsmail Reyhan ve bilinci yerinde olan Mahmut Reyhan hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan İsmail Reyhan, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken İsmail P. olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Seken kurşunlar olay yerinden geçen Harun K. (74) adlı bir vatandaşa isabet etti.  Yaralılar hastaneye kaldırılırken Rize Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü cinayet büro amirliği ekipleri ve olay yeri inceleme ekibi tarafından detaylı inceleme başlatıldı.  Olayın ardından kaçan İsmail P.'yi bulmak için başlatılan soruşturma çok yönlü devam ediyor.

Filiz YILDIRIM

Haberler