Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Eren’in katili Aram çıkmadı

Eren’in katili Aram çıkmadı

Giresun’un Dereli İlçesi Kulakkaya Yaylası'nda yakalanan PKK terör örgütü üyesi Aram kod adlı Mustafa Tolucan’ın şehit Eren Bülbül’ün katili olmadığı, örgütten kaçtığı ve sığındığı yayladaki kahvehanede köylüler tarafından jandarmaya teslim edildiği ortaya çıktı. Aç kalan ve terör örgütünden kaçtığı ileri sürülen Mustafa Tolucan’ın karnını doyuran köylüler, teröriste çay ısmarladığı öğrenildi. Jandarma sorgusunda PKK terör örgütünden kaçtığını söylediği öğrenilen terörist Mustafa Tolucan’ın Tunceli üzerinden bölgeye geldiği, Trabzon kırsalındaki örgüt mensuplarıyla irtibat kuramadığı tespit edildi.   

GİRESUN’UN Dereli İlçesi Kulakkaya Yaylası'nda yakalanan PKK terör örgütü üyesi Aram kod adlı Mustafa Tolucan’ın şehit Eren Bülbül’ün katili olmadığı, örgütten kaçtığı ve sığındı yaydaki kahvehanede köylüler tarafından jandarmaya teslim edildiği ortaya çıktı.

TERÖRİST DAĞLARDA  AÇ KALDI

Giresun’un Dereli İlçesi Kulakkaya Yaylası'nda yakalanan terör örgütü üyesi Mustafa Tolucan ile ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Diyarbakırlı olduğu öğrenilen terörist Mustafa Tolucan’ın Tunceli üzerinden bölgeye geldiği, Trabzon kırsalındaki örgüt mensuplarıyla irtibat kuramadığı tespit edildi. Aç kalan ve terör örgütünden kaçtığı ileri sürülen Mustafa Tolucan’ı jandarmaya teslim eden köylüler, teröristin karnını doyurduğu ve çay ısmarladığı öğrenildi.

KÖYLÜLER YAŞANANLARI  ANLATTI

Aram kod adlı PKK'lı terörist Mustafa Tolucan’ın yakalanmasını sağlayan ve PKK'lı teröristi kahvehanede fotoğraflayarak güvenlik güçlerine ihbar eden Kemal Çoban, yaşananları anlattı: “Başına poşu takılı, ayağında mekap ayakkabı giyen terörist yayla yolunda bir

kepçe operatörüne, "Ben bir şantiyede çalışıyordum. Beni işten çıkardılar. Param yok. Karnım aç, bana yiyecek bulabilir misin?" demiş. Bunun üzerine operatör teröristi yayladaki kahvehaneye getirdi. Jandarmayı aradık. Kahvehane sahibi Kemal Çoban ise, "Komutan bizi telefonla aradı ve bize doğru gelen bir şahsın giyim tarzını anlattı. Böyle bir şahsın o tarafa doğru geldiği silahsız olduğunu söyledi. Resmini çekip göndermemizi ve bir süre oyalamamızı söyledi. Bunun üzerine ben dışarı çıktım. Komutanının tarif ettiğini yola doğru gittim. O esnada bir kepçe operatörü terör örgütü mensubunu bularak kahveye getirdi. Kahvede oyalamak için çay ve yemek söyledik. Bize anne ve babasından kaçtığını, Giresun'da iş aramaya geldiğini söyledi. Burada çalıştığını para verilmediği için işi bıraktığını, Diyarbakır'a gidecek parayı bulduğunda, buradan ayrılacağını söyledi” diye konuştu. Teröristi kahvede çay içerken görüntüleyen köylüler, gazetelere de teröristin fotoğrafını gönderdi. Bu arada sorgusu süren Mustafa Tolucan’ın verdiği bilgilerin diğer illerle paylaşıldığı ve arazide yer gösterme yapılacağı ifade edildi.

Enis YILDIRIM

Haberler