Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
PKK'lı ‘Aram’ takviye gelmiş

PKK'lı ‘Aram’ takviye gelmiş

Teröristlerin kış üslenmesine takviyeye gelen terörist, Giresun yaylasında yakalandı

KARADENİZ Bölgesi'nde PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürürken, bölgeye takviye kuvvet geldiği belirlenen teröristlerden biri düzenlenen operasyon sonucu yakalandı. Giresun'un Dereli İlçesi Kulakkaya Yaylası'nda düzenlenen operasyonda sağ olarak ele geçirilen PKK terör örgütü üyesi Aram kod adlı Mustafa Tolucan sorgulanmak üzere Giresun Jandarma Komutanlığı'na getirildi.

BÖLGEYE TAKVİYE GELMİŞ

Trabzon'un Maçka İlçesi'nde Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik'i şehit edilmesinin ardından terör örgütü üyelerinin kış üslenmesine gideceği bilgisi üzerine bölgede operasyonlara hız verildi. Gelen ihbarları değerlendiren jandarma timleri, önceki gün Kulakkaya Yaylasında odun toplayan bir kişinin olduğu yönünde bir ihbar aldı. Köylülerden gelen ihbarın ardından bölgeye ulaşan jandarma timleri operasyon düzenledi. Kaçamayacağını anlayan Mustafa Tolucan teslim oldu.

JANDARMA SORGULUYOR

Giresun Jandarma Komutanlığı'nda sorgulanan Mustafa Tolucan'ın Tunceli üzerinden bölgeye takviye kuvvet olarak gönderildiğini söylediği öğrenildi. Terör örgütü üyesinin sorgusunun dün gece boyunca sürdüğü ve bölgede yer göstermek yapılabileceği belirtildi. Bölgede bulunan Karadeniz Açılım Grubu üyelerinin tamamının kimliklerinin de deşifre edildiği öğrenildi. Bu arada PKK'lı teröristin daha öncede bölgeye gelip gelmediği, bölgedeki sığınakları bilip bilmediğinin araştırıldığı belirtildi.

Enis YILDIRIM

Haberler