Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kaymakam Daştan'tan yaylacılara "Evlerde erzak bırakmayın" uyarısı

Kaymakam Daştan'tan yaylacılara "Evlerde erzak bırakmayın" uyarısı

Rize'nin Çamlıhemşin Kaymakamı Okan Daştan, kışın hırsızlık ve suç örgütlerinin yayla evlerinde barınıp konaklayabileceğini hatırlatarak evlerde erzak bırakılmaması konusunda uyarılarda bulundu. 
Yayla sezonunun sona erdiğini ifade eden Kaymakam Daştan, yaylada erzak bırakılmaması konusunda uyarıda bulunarak, "Yayla sezonu Ekim ayının 10'unda kapandı. Biz yayladaki evlerini veya merkeze uzak olan köylerdeki evlerini terk eden, şehir merkezine gelen vatandaşlarımızın yaylada geçici olarak 3-4 ay kaldıkları evlerinde hırsızlıklara ve suç örgütlerine karşı gıda ve erzak bırakmamalarını temenni ediyoruz'' diye konuştu.
Bölgede olumsuz bir olayın yaşanmaması için güvenlik güçleri, muhtar ve halkın titiz çalıştığını anlatan Kaymakam Daştan "Çamlıhemşin'in, güvenliği konusunda bu yaz ciddi bir sıkıntı yaşamadık. İnşallah bundan sonrada ciddi bir sıkıntı olmaz. Olmaması içinde emniyet, jandarma teşkilatımız, istihbarat birimlerimiz, köylerimizdeki muhtarlıklarımız ve vatandaşlarımız ilçemizde, köylerimizde son derece dikkatli davranıyorlar. Yaylalarda erzak bırakılması belki kışın kimsenin aylarca uğramadığı bu evlerde suç örgütü mensuplarının barınmaması için önemli olduğunu düşünüyoruz. Buralarla ilgili kontrollerimiz devam ediyor" dedi.

Haberler