Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Yakalanan Terörist, Eren Bülbül’ün Katili Değil, İHA Yanlış Haber Geçti 

Yakalanan Terörist, Eren Bülbül’ün Katili Değil, İHA Yanlış Haber Geçti 

Dün akşam saatlerinde İhlas Haber Ajansı üzerinden Eren Bülbülün katili teröristlerden biri Giresunun Kulakkaya Yaylasında yakalandı. diye bir haber geçildi. Haberi inceleyen editörümüz İbrahim Hakkı Akyüz, savcının haberdeki ifadelerinde Eren Bülbülün katili olabilir. biçiminde bir ifade geçmediğini belirterek Yazı İşlerini uyardı. Durum böyle olunca haber, adliye haberlerinin üstadı Enis Yıldırımın önüne gitti. Enis Yıldırım, gerek emniyet gerekse askeri kaynaklarla temasa geçti. Yakalanan teröristin fotoğrafını temin etti ve haberin gerçeğini ortaya çıkardı. Terörist, takviye için bölgeye gelmişti. Nitekim Giresun Valiliği de saat 20.30 sularında yaptığı açıklamada teröristin fotoğrafını da yayınlanarak Erenin katili olduğuna dair hiçbir açıklama geçmedi. Çünkü o terörist bölgeye yeni gelmişti.

Böylece günebakış, doğru haberciliğe bir imza daha atmış oldu. İHA ise asparagas bir yaklaşımla bütün basına yanlış haber yaptırarak toplumun yanlış bilgilenmesine neden oldu. İHA Trabzon Bölge Müdürlüğü yetkilileri özür dilemelidir.

Haberler