Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
‘Uzungöl Teleferik’ bayrama yetişecek

‘Uzungöl Teleferik’ bayrama yetişecek

Teleferik Holding’le sözleşme imzalayan Şükrü Fettahoğlu, iki istasyonun 2018 Ramazan Bayramında hizmete gireceğini müjdeledi

Fettahoğlu Otelin sahibi turizmci iş adamı Şükrü Fettahoğlu ile Teleferik Holding’in CEO’su İlker Cumbul, ‘Uzungöl Teleferik’ için ilk imzayı attı. Rize’de Millî Parklar Bölge Müdürlüğünde imzalanan sözleşmeye göre Uzungöl Teleferik için ilk kazma Ocak 2018’de vurulacak ve ilk iki istasyon 2018 Ramazan Bayramı’nda hizmete sokulacak. İş adamı Şükrü Fettahoğlu, Uzungöl Teleferik’in Uzungöl’ün kaderini değiştireceğini söyledi. Turizmci iş adamı Şükrü Fettahoğlu, Uzungöl Teleferik Projesi’ni 2018 yılı Ramazan Bayramı’na yetiştirmeyi planladıklarını söyledi. Uzungöl Teleferik Projesi’nin inşaatını gerçekleştirecek olan Türkiye’nin önde gelen firması Teleferik Holding’le Rize Millî Parklar Bölge Müdürlüğünde sözleşme imzalayan Şükrü Fettahoğlu, “Teleferik inşaatını gerçekleştirecek olan Teleferik Holding’in CEO’su İlker Cumbul Bey’le sözleşmeyi imzaladık. Nasip olursa 2018 Ocak ayında temel atacağız. Teleferik firmasıyla anlaşmamız odur ki 2018 yılının Ramazan Bayramı’nda Uzungöl Haroskomları’ndan başlayıp Pilati Mezrası Meşebaşı’nda sonlanan ikinci istasyon arasındaki iki istasyonu açmayı planlıyoruz. İkinci istasyon ile üçüncü istasyon arası Sarıkaya Yaylası... Sarıkaya Yaylası istasyonunu da 2018 yılı sonbaharında hizmete açmayı planlıyoruz. Çünkü buradaki kayak tesisi projesiyle ilgili çalışmalarımız var. Bu projeyi de kayak mevsimine yetiştirmeyi düşünüyoruz.” diye konuştu.

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük teleferik projesini Trabzon’a kazandıracak olmalarından dolayı mutlu olduklarını belirten Fettahoğlu, “58 kabinli olarak düşündüğümüz proje için ilk etapta harcanacak para 70 milyon Türk Lirası’dır. Tabii ki ileriye doğru bu maliyet daha da artacaktır. Şu anda en uzun teleferik hattı Bursa’dadır. 10 km’dir ve iki etaptan oluşuyor. Bizimkisi bir etaptır ve üç istasyondan oluşuyor. Hat mesafesi 3 bin 540 metredir. Birinci istasyonla ikinci istasyon arasındaki mesafe 2 bin 300 metredir. İkinci istasyonla üçüncü istasyon arasındaki mesafe ise bin 240 metredir. Toplamı 3 bin 540 metrelik bir mesafedir. 58 kabinli bir proje yapmayı hedefliyoruz.  Bizim ikinci istasyonda 12 bin metrekarelik bir alanımız vardır. Sosyal tesislerimizi ve parkinglerimizi orada planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Esas hedefinin Uzungöl’deki turizm sezonunu 9 ayı çıkarmak olduğunu kaydeden Fettahoğlu, “Teleferik projesindeki bütün maksadımız ve mücadelemiz Uzungöl turizmini 9 aya çıkarmaktır. Ve kış turizmini mutlak suretle Uzungöl’e getirmek istiyoruz. Uzungöl Teleferik Projesi, Uzungöl’ün kaderini mutlak suretle değiştirecektir. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Aydın GELLECİ

Haberler