Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
TMO’ya baskın düzenledi

TMO’ya baskın düzenledi

AK PARTİ Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, TMO’nun fındık alım tesisine habersiz ve ani bir ziyaret gerçekleştirerek üreticilerin sorunlarını dinledi, eksiklikleri sorumlulara iletti. Köseoğlu, “Fındık üreticimizin yanındayız ve sorunların takipçisi olacağız.” dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, TMO’nun fındık alım tesisine habersiz ve ani bir ziyaret gerçekleştirerek üreticilerin sorunlarını dinledi, eksiklikleri sorumlulara iletti. Fındıkta yaşanan sorunları en başından beri titizlikle takip eden ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’ya ileterek çözümünü sağlayan Köseoğlu, “Üreticinin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

2017 yılı ürünü fındıkta yaşanan sorunları başından beri takip eden, hem Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) hem de fındık alım yerlerini ziyaret ederek sorunları yerinde tespit eden Köseoğlu, ilçe halk günlerinde gelen şikâyetleri de dikkate alarak takibini sürdürüyor. Önceki gün Ankara’daki Meclis çalışmalarının ardından Trabzon’a gelen Milletvekili Köseoğlu, üreticinin “Fındık alım yerlerinde çifte standart uygulanıyor. Fındığımızı satamadan geri getiriyoruz.” şikâyetleri üzerine Arsin Organize Sanayi Bölgesi’ndeki TMO fındık alım tesislerine habersiz ve ani bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada üreticilerle sohbet eden ve alım sırasındaki işlemleri bizzat yakından takip eden Köseoğlu, “Fındık üreticimizin TMO’ya fındığı teslim ve satışındaki sorunları ve şikâyetleri yerinde incelemek ve vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerine çözüm üretmek amacıyla Arsin Organize Sanayi Bölgesi’ndeki TMO fındık alım tesislerine habersiz ve ani bir ziyaret gerçekleştirdik. Arsin ve Yomra İlçe Başkanlarımızın TMO tarafından fındık alımında yaşanan sıkıntılara dair raporlarında değerlendirdikleri hususları vatandaşlarımıza sorduk ve ilgililerin bu sıkıntılara müdahalesi ve vatandaşımızın memnuniyetini esas alma konusundaki hassasiyetimizi sorumlulara ilettik. Fındık üreticimizin yanındayız ve sorunların takipçisiyiz.” şeklinde konuştu.

Haberler