Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Amatör gurur

Amatör gurur

Amatör Spor Haftasında yapılan yarışmalarda dereceye girenler ödüllendirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından dört yıl önce başlatılan Amatör Spor Haftası kapsamında Trabzon’da farklı branşlarda yapılan müsabakalar sona erdi. 9-16 Ekim tarihleri arasında atıcılık, atletizm, eskrim, satranç, karate, masa tenisi, tenis branşlarında yapılan müsabakalara binlerce kişi katıldı. Nefes kesen mücadeleler sonunda dereceye giren sporculara sporun enlerine ödülleri, düzenlenen bir törenle verildi.

Büyük bir kalabalığın katıldığı ödül töreninde konuşan ASKF Trabzon Şube Başkanı Cahit Erdem, “Amatör Spor Haftasının amaçları içerisinde bir tanesi de amatör ruhu bir hafta boyunca Trabzon gündemine taşımak ve tutmaktır. Çünkü amatör ruh gönül işi, özveri işi. Bu işe gönül verenlerin ekonomik bir beklentisi olmuyor.  İnsanların internet kafelerden madde, bağımlılığından kurtararak spora hizmet etmelerini sağlıyoruz” dedi.

Haberler