Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kovularak gitti!

Kovularak gitti!

500 bin euro alacağının yerine 750 bin euro isteyince…

Trabzonspor’da derin yaralar açan Usta yönetiminin Yanal tercihi kulübe birçok bedel ödetilerek sonlandırıldı
 

Trabzonspor’da Ersun Yanal dönemi sona erdi. Muharrem Usta yönetiminin “50. yılda şampiyonluk” sloganıyla çıktığı yolda göreve getirdiği Ersun Yanal, Trabzonspor’da derin yaralar açarak gitti. Başkan Muharrem Usta’nın Yanal’a karşı yönetim içinde birçok muhalif olmasına rağmen ısrarlı bir şekilde Yanal’ı takımın başına getirmesi ve arkasında sonuna kadar durması spor otoriteleri tarafından övgüye layık bulunurken, Yanal’ın hocalık iradesini tamamen yitirdiği ortaya çıktı.

Trabzon kanadında bulunan yöneticilerin katıldığı görüşmede Yanal ile ayrılık şartları masaya yatırıldı. Bu sezon takımın başında 8 hafta kalan ve yapılan anlaşmalar çerçevesinde 500 bin Euro’luk alacağı bulunan Yanal, yönetimden 750 bin Euro talep edince ortam gerildi. Bordo-mavili yöneticilerin anlaşma çerçevesinde 500 bin Euro’da diretmesinin ardından Yanal’ın “O zaman bu akşam idmana çıkayım” resti başkan Usta ile görüşülüp fesih kararı aldırdı.

Trabzonspor yönetimi alınan kararı kulüp sitesinden de duyurdu. Siteden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Yönetim Kurulumuz aldığı karar gereğince Ersun Yanal’ın sözleşmesini tek taraflı fesih etmiştir. Takımımızı bu akşamdan itibaren geçici olarak Altyapı Koordinatörümüz İhsan Derelioğlu çalıştıracaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haberler