Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hamsiköy’de taş ocağına izin yok

Hamsiköy’de taş ocağına izin yok

TRABZON Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı oturumları dün başladı. Gümrükçüoğlu, Hamsiköy’deki taş ocağı iddialarına da yanıt verdi. Hamsiköy gibi bir turizm merkezinde taş ocağı işletilmesine asla izin vermeyeceklerini ifade etti. Gümrükçüoğlu, “Bu konudaki tüm çalışmalarımız bu bölgede taş ocağı işletilmemesi içindir.” dedi.

TRABZON Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı oturumları dün başladı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ilk oturumun açılışında Meclis üyelerini Büyükşehir Belediyesinin son bir ay içerisindeki çalışmaları hakkında bilgilendirdi. Yatırımlardan sürdürülen çalışmalara kadar her konuda ayrıntılı açıklamalarda bulunan Gümrükçüoğlu, Hamsiköy’deki taş ocağı iddialarına da yanıt verdi. Hamsiköy gibi bir turizm merkezinde taş ocağı işletilmesine asla izin vermeyeceklerini ifade eden Gümrükçüoğlu, “Bizim bu konudaki tüm iş ve işlemlerimiz bu turizm bölgesinde taş ocağı işletilmemesi içindir. Bu nedenle o alanı üzerimize alıyoruz. Bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hamsiköy gibi bir turizm bölgesinde bir dağın yarısının taş ocağı ile boşaltılmasına asla izin vermeyiz.” dedi. Ortahisar ilçesinin Hacıkasım mevkisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak olan Tam Otomatik Katlı Otopark Projesi’ne ilişkin olarak da değerlendirmelerde bulunan Gümrükçüoğlu, bu konuda uzun süre önce kamuoyuna açıklanan şekliyle çalışmalara devam edildiğini söyledi. Katlı Otopark Projesi’nin karşı tarafında tarihi Karagöz Meydanı alanının meydan olarak düzenlenmesiyle buranın altının da otopark olarak değerlendirileceğini belirten Gümrükçüoğlu, bölgede gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi.

Haberler