Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Vakfıkebir’de bir ilk olacak

Vakfıkebir’de bir ilk olacak

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde helikopter pisti olan ilk 112 Acil Servis İstasyonu Vakfıkebir’de açılacak

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde yaklaşık olarak 5 yıl önce yapılan ancak yaşanan sorunlar nedeniyle bir türlü hizmete giremeyen 112 acil servis istasyon binası, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta’nın yoğun gayretleriyle kısa bir zaman içerisinde ilçeye ve yöreye hizmet vermeye başlayacak.  Vakfıkebir Belediyesi tarafından çatısı ve helikopter pisti yaptırılan 112 acil servis istasyonu, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde helikopter pisti olan tek 112 acil servis istasyonu olacak.

Trabzon İl Sağlık Müdür Yardımcıları Yunus Kadri Eyüboğlu, Dr. Serdar Küçük, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Y. Eray Uslu, Teknik Birim Sorumlusu Halil İbrahim Adıgüzel ve Teknik Birim’den Bünyamin Mazlum, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta’yı ziyaret ederek konu ile ilgili olarak istişarelerde bulundu. Daha sonra Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Belediye Başkanı Muhammet Balta, Askerlik Şube Başkanı İsmail Delibaş, İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin Sadullahoğlu ve İlçe Jandarma Komutanı Bekir Gündüz ile birlikte binada incelemeler yaptılar.

Ziyaretin ardından konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Trabzon İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sedar Küçük, “Bu bölgede standartlara uygun olan, hastalarımızı rahatlıkla alabileceğimiz bir alana ihtiyacımız vardı. Bu istasyon helikopter pisti bulunması nedeniyle Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk olacak. Türkiye’de ise çok az sayıda var. Belediyemizle karşılıklı bir protokol yaparak burayı devralacağız. Sayın Belediye Başkanı’mız Muhammet Balta buranın hizmete girmesi için çok büyük gayret gösteriyor ve her türlü fedakârlığı yapıyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Vakfıkebir’in diğer ilçelere de örnek olmasını diliyoruz.” diye konuştu.   Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ise istasyonun hizmete girmesi için büyük gayret gösterdiklerini belirterek “Bundan sonra da üzerimize düşen görevleri yapacağız.” diye konuştu.

Hasan BAHADIR

Haberler