Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Şoförler Usta’ya yöneldi

Şoförler Usta’ya yöneldi

21 projeyle Trabzon Şoförler Odasının geleceğini kurtarmak için aday olduğunu belirten Usta’ya şoförler de büyük ilgi gösterdi

TRABZON Şoförler Odası Başkan Adayı Ömer Hakan Usta düzenlediği geniş katılımlı bir toplantısıyla adaylık sürecini ve şoför esnafı için projelerini anlattı. 700'den fazla şoför esnafının katıldığı toplantıda konuşan Başkan Adayı Usta, değişimin ilk adımını attıklarını belirterek “Bu kararı almamdaki en büyük etkenlerden biri odamıza ve şoför esnafımıza yapılan haksızlıklar olmuştur. Bin 600 kişinin bir kişiye hizmet eder hâle gelmiştir. Bu anlayışa artık dur demeliyiz.” dedi.

TRABZON Şoförler Odası Başkan Adayı Ömer Hakan Usta düzenlediği geniş katılımlı bir toplantısıyla adaylık sürecini ve şoför esnafı için projelerini anlattı. 700'den fazla şoför esnafının katıldığı toplantıda konuşan Başkan Adayı Usta, değişimin ilk adımını attıklarını ve şoför esnafının küllerinden doğacağını belirtti. Trabzon Şoförler Odasında 19 yıl sekreterlik görevini yaptığını ancak sonunda ayrılmak zorunda kaldığını ifade eden Usta “Bu kararı almamdaki en büyük etkenlerden biri odamıza ve şoför esnafımıza yapılan haksızlıklar olmuştur.” dedi.

Usta “Sabırla bir gün biter diye dayandım. Bu dayanma gücümü de sizlerden aldım. Her gün değişir, geçer diye umduğum sistem ne yazık ki müfettişler dâhilinde bile değişmedi. Ne ileri gidebildik ne de hep beraber mutlu çalışabildik. Artık bu baskıcı düzenin değişmesi gerektiğini düşünerek istifamı verip o kapıdan ayrıldım. Bir daha da hiç gitmedim. Bugüne kadar sizler o kapıdan işinizi halledemeyip döndüğünüzde en az ben de sizler kadar üzüldüm. 12 yıllık genel sekreterlik görevimde sadece üye ve evrak işlemlerine imza attım. Ama Allah’a şükürler olsun başımı öne eğecek hiçbir para işlemine müdahil olmadım. Zaten yetkim de yoktu. Bunu özellikle belirtmek isterim. Alnım açık başım dik olarak bugün sizlerin karşınızdayım.” diye konuştu.

Trabzon şoför esnafının çözüm bekleyen pek çok sorunu olduğunu kaydeden Usta “Önümüzdeki dönemde hep birlikte el ele vererek, birlikte kararlar alarak bu sorunların üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Şunu bilin ki her şeyimiz şeffaf olacak. Kapımız bana oy verdi vermedi demeden herkese açık olacak. Siz şoför esnafımızın çıkarları doğrultusunda ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız ve sizlerin istemediği, sizlere zarar gelecek hiçbir konunun içerisinde olmayacağımızın sözünü veriyorum. Sayın üyeler, mesleğimiz gereği karşılaştığımız sorunların ortadan kalkması için öncelikle ve özellikle tüm şoför esnafı olarak birlik ve beraberliğimizin sağlanması gerektiğine inanmaktayız. Üzülerek söylemek istiyorum ki inanıyorum hepimizin de bildiği gibi Odamız bir kurum olmaktan çıkıp tam anlamıyla bir aile şirketine dönüşmüştür. Ne yazık ki çiftlik haline gelmiştir. Odamızın itibari ne yazık ki ayaklar altındadır.”

Bin 600 kişinin bir kişiye hizmet eder hâle gelindiğini vurgulayan Usta “Bu anlayışa artık dur deme zamanı gelmiştir… Bu sorun adeta Trabzon’un sorunu haline gelmiştir. Çünkü bu gidişattan bizim dışımızdakiler de rahatsızdır. Vatandaş rahatsızdır, STK’lar rahatsızdır, medya rahatsızdır. Şehrimizin en büyük sivil toplum örgütü olan odamız şehrin dinamikleri ile kavgalı değil şehrin dinamikleri ile barışık olmalıdır. Bu değişim fırsatını kaçırmayın. Kendi adıma değil siz emekçi şoför arkadaşlarım adına desteğinizi istiyorum. Sizlere daha iyi hizmet etmenin kutsal bir görev olduğu bilinciyle Şoförler Odasına sadece yeni bir başkan seçmeyeceğiz. Şu ana kadar istenseydi defalarca yapılabilecek fakat yapılmayan projeleri hayata geçirerek Şoförler Odamızı Türkiye’de parmakla gösterilir hale getiren hepinizle omuz omuza verecek bir başkan ve yönetim kurulu seçeceğiz. Gelin bu fırsatı kaçırmayalım. Artık bu düzene dur deme zamanıdır. Sizlerden sadece kendi adıma değil sizler adına da destek istiyorum. Susmayalım. Sandıkta son sözümüzü söyleyelim. Sevgili arkadaşlar çok anlamlı bir söz vardır. Der ki: Susma imanın! Sen susarsan sözüm yalan, sen susarsan insanlığın yalan, sen susarsan sonum hüsran, sen susarsan konuşur şeytan. Ben değil biz olacağız. Ayrıştıran değil uzlaştıran olacağız. Vizyonumuzla misyonumuzla bir olacağız birlik olacağız. Allah yâr ve yardımcımız olsun.”

21 PROJEYİ TEK TEK SIRALADI

Usta başkan seçilmesi hâlinde kazandıracağı 21 projeyi şöyle sıraladı: “1-Odamıza ait çekici alınması. 2-Odamıza ait cenaze nakil aracı alınması. 3-Odamıza ait kontrol aracı alınması. 4-Servis ve bakım hizmeti. 5-Akaryakıt istasyonu kurulacak. 6-Odamıza ait sigorta şirketi kurulması. 7-Odamıza ait düğün salonu açılması. 8- Dolmuş ve taksi duraklarımızın mevcut binalarının revizyonu. 9-Üyelerimizin nezih bir ortamda oturması ve misafirlerini ağırlaması için lokal açılması. 10-Avrupa Birliği hibe programlarından yararlanılarak eğitim ve toplantı salonları yapılması. 11-Ayın kaptan şoförü seçilmesi. 12-Sosyal aktiviteler düzenlenmesi. 13-Karşılıksız burs verilmesi. 14-Üyelerimizin Umre’ye gönderilmesi. 15-İftar yemeği verilmesi. 16-Mevlüt okutulması. 17-Ramazanda kumanya dağıtımı. 18-Şoförler Federasyonu nezdinde temsiliyet. 19-Promosyon ürünler dağıtılması. 20-Hukuk bürosu açılması. 21-Hizmetin para değeri yoktur.”

Berkant PARLAK

Haberler