Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Turizmde büyük adım

Turizmde büyük adım

DOKAP, 144 bildirinin sunulacağı Uluslararası Turizm Sempozyumu düzenliyor

KARADENİZ Teknik Üniversitesinin (KTÜ) ev sahipliğinde 23-24 Ekim’de yapılacak olan “DOKAP Bölgesi Uluslararası Turizm Sempozyumu”na kabul edilen bildiriler açıklandı. Sempozyum Düzenleme ve Bilim Kurulları tarafından değerlendirilen bildirilerin bölge turizmine önemli katkılarda bulunması bekleniyor. Toplam 144 ayrı konuyla çok sayıda akademisyenin katılacağı sempozyumda 14 ana konu başlığı yer alıyor.

GÜNEBAKIŞ DA TURİZM SEMPOZYUMUNDA

Bölge turizmini önemli ölçekte işleyen, araştıran ve bölge turizmine öneriler getiren Günebakış gazetesi de sempozyuma katılıyor. Günebakış Muhabiri ve Yazarı Berkant Parlak ile KTÜ Tarih Bölümü Araştırma Görevlisi Murat Yılmaz’ın hazırladığı “Trabzon’da Turizm Farkındalığının Yerel Basın Üzerinden İncelenmesi” konulu bildiri de sempozyuma kabul edilen bildiriler arasında yer aldı. Söz konusu bildiride 2000 öncesi ve 2000 sonrası olmak üzere iki ayrı dönemde Trabzon basınının turizm olgusuna yönelik bakış açısı ele alınacak. Sempozyumda sunulacak konuların -DOKAP bölgesinde olmak koşuluyla- ana başlıkları şöyle sıralandı: “Sağlık Turizmi, Turizmin Sürdürülebilirliği, Gastronomi Turizmi, Kültür Turizmi, Doğa Turizmi, Bölge Turizminde İnovasyon ve Girişimcilik, Bölge Turizminde Eğitim Politikaları, Bölge Turizminde İstihdam Politikaları, Bölgede Arap Turizmi, Bölgede Deniz Turizmi, Bölgede Turizmin Kalkınmadaki Rolü, Bölgede Turizm ve Mimari, Bölgede Turizm Ekonomisi, Bölge Turizminde Farklı Yaklaşımlar.”

Haberler