Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
KTÜ, büyümeye devam ediyor

KTÜ, büyümeye devam ediyor

KTÜ, 11 profesör, 1 doçent ve 11 yardımcı doçent alacak

Bölgenin en önemli üniversitesi KTÜ, üniversitenin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca 23 (11 profesör, 1 doçent, 11 yardımcı doçent) öğretim elemanı alacağını duyurdu. Eczacılık Fakültesi, Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,  Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Trabzon MYO, Turizm ve Otelcilik MYO  ve Vakfıkebir MYO’da görev yapmak için profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve “Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge"sinde istenen özellikleri sağlamaları gerekiyor. Başvuruların 5-19 Ekim tarihleri arasında yapılması gerekirken KTÜ, başvuruda bulunacak adayların başvuru dilekçe örneklerine www.ktu.edu.tr/personel web adresinden ulaşabileceklerini belirtti.

KADROLARA BAŞVURACAK OLAN ADAYLARDAN İSE ŞU ŞARTLAR İSTENİYOR

KTÜ tarafından profesör kadrolarına başvuracak adaylardan, 2547 sayılı kanunun 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak sunan dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı altı takım halinde vermeleri bekleniyor. Öte yandan posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmelerin dikkate alınmayacağı KTÜ tarafından önemle belirtilmiş durumda.  Doçent kadrolarına başvuracak adaylar için, dilekçelerinde başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı dört takım halinde vermeleri gerekiyor. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar için ise 2547 sayılı kanunun 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, dilekçelerinde başvurdukları kadroyu belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, YÖK Başkanlığı  tarafından geçerliliği kabul edilen dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa)  ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde vermeleri istendi.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler