Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Rize’de beklenen gelişme

Rize’de beklenen gelişme

Yeşil-mavililerde Teknik Direktör Hikmet Karaman ile yollar karşılıklı anlaşılarak ayrıldı3 yıldır Rizespor’da görev yapan deneyimli teknik adam, son haftalarda alınan başarısız sonuçların ardından ayrılmak istediğini Başkan Yardımcı’ya sundu. Bir süre yapılan görüşmelerin ardından Başkan Yardımcı, Karaman’la yolları ayırdı
 

Rizespor’da beklenen oldu ve Karaman’la yollar ayrıldı. TFF 1. Lig’e süper başlangıç yaparak ilk 4 maçını kazanan ancak son 3 maçta 1 puan alarak düşüşe geçen Rizespor, dün oldukça hareketli bir gün yaşadı. Salı günü yapılması planlanan ancak TFF 1. Lig kulüpler birliği toplantsı nedeniyle düne ertelenen toplantıda alınan kararlar, 3 yıldır Rizespor’un teknik direktörlüğünü yapan Karaman ile yolların ayrılması ile sonuçlandı.

Saat 10’da başlayan toplantıya Rizespor A.Ş ve Rizespor Derneği’nin tüm yöneticileri katıldı. Toplantıya ilk Hikmet Karaman çağrıldı. Deneyimli teknik adam takımın durumu hakkında rapor verdi. Son 3 haftada alınan sonuçlarda kendisinin suçlu olduğunu söyleyen Karaman, alınacak her karara saygı duyacağını, daha fazla yıpranmamak adına affını isteyerek teknik direktörlük görevinden ayrılmak istediğini iletti.

Açıklamalarını bitiren Karaman, toplantıdan çıktıktan sonra Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı ve yöneticiler bir süre görüştü. Yapılan görüşmenin ardından Hikmet Karaman’ın istifası kabul edildi. Hikmet Karaman, görevi bırakmasının ardından saat 17.00'da yapılan idman öncesi tesislerde futbolcular ile görüşerek takıma veda etti. Böylelikle Karaman’ın 3. Rize serüveni de sona ermiş oldu.

Haberler