Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
MOBİAD’dan dev imza

MOBİAD’dan dev imza

MOBİLYACI İşadamları Derneği (MOBİAD) tarafından projelendirilen ve Trabzon’da 1500 kişinin istihdamı hedeflenen, Arsin’de 223 dönüm arazi üzerinde kurulan Mobilya Kent Projesi’nde imzalar atıldı. Ankara’da TOKİ’de gerçekleştirilen imza törenine Trabzon’un üst düzey yöneticileri ve milletvekilleri de katıldı.

MOBİLYACI İşadamları Derneği (MOBİAD) tarafından projelendirilen ve Trabzon’da 1500 kişinin istihdamı hedeflenen Mobilya Kent Projesi’nde imzalar atıldı. Ankara’da TOKİ’de gerçekleştirilen imza törenine Trabzon’un üst düzey yöneticileri ve milletvekilleri de katıldı. Protokole göre; mobilya kentteki işletmeler yatırımlı gerçekleştirecek olan TOKİ’ye borçlarını 40 taksitle ödeyecek.

MOBİAD tarafından Trabzon'un Arsin ilçesinde 223 dönüm arazi üzerine projelendirilen ve 1500 kişinin istihdam edilmesi hedeflenen  ‘Mobilya Kent Projesi’ için Ankara’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile imzalar atıldı. İmza törenine Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu ve Salih Cora, TOKİ Başkanı Ergün Turan, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen ve projenin öncüsü MOBİAD’ın Trabzon Şube Başkanı Alper Bektaş ile MOBİAD Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi üyeleri katıldı. Yapılan protokole göre yatırımı gerçekleştirecek olan TOKİ’ye mobilya kentteki işletmeler borçlarını 40 taksit ile ödeyecek. Anlaşmanın detayları ise daha sonra yapılacak olan resmi açıklama ile duyurulacak. Trabzon’daki en büyük STK projesi olarak kayıtlara geçen projenin yatırım tutarının 450 milyon lirayı bulacağı kaydedildi.

BU GURUR TRABZON’UN

MOBİAD Başkanı Alper Bektaş, Trabzon’un yarınlara emin adımlarla ulaşabilmesi için, sürekli üretim ve yatırım faaliyetlerinin devam etmesi gerektiğini bu manada MOBİAD olarak ellerini taşın altına koyduklarını ifade ederek, “Mobilya Kent Projemiz şehrimizin bölgedeki konumunu da güçlendirecek, Trabzon’u Ortadoğu ve Kafkaslar için sektörel bazda çekim merkezi haline getirecek büyük bir projedir. Şehrimizin ve ülkemizin gururu Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Mobilya Kent’in hayata geçmesi için yoğun programına rağmen ne zaman kapısı çalsak bizlere güç verdi, destek oldu, projenin gerek Trabzon gerek Ankara ayağında hep yanımızda olup önümüzü açtı. Sayın Bakanımız Trabzon adına yapılacak her projeye olduğu gibi Mobilya kent projemize de önemli katkılar sağladı. Şehrimiz adına sektörümüz adına kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Hiçbir desteği esirgemeyen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na da özellikle teşekkür etmek istiyorum.” biçiminde konuştu.

TOKİ BİZİM KADAR İSTEDİ

TOKİ’nin projeyi MOBİAD kadar istediğini belirten Bektaş, “Projenin hayata geçmesi için olmazsa olmazlarımızdan olan ve kapısını her çaldığımızda bizlere kucak açan, ne istediysek yasal çerçevede bizlerin önünü açan, önümüzü tıkayan konularda bize yol gösteren en az bizim kadar bu projenin kendi memleketinde hayata geçmesi için gayret gösteren TOKİ Başkanımız Ergün Turan beyin yüksek destek gayreti bizleri ayrıca mutlu etmiştir kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün Trabzon kazanmıştır, bugün Türkiye kazanmıştır.  Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun desteği,  TOKİ’nin gücü, Trabzon Büyükşehir Belediyemizin kurumsal yapısı ve MOBİAD’ın proje koordinasyonu ile inşallah bu dev projeyi kısa sürede hayata geçireceğiz ve Trabzon’umuzun kalkınma hamlesine büyük bir destek vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.                  

Haberler