Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Araklı gün sayıyor

Araklı gün sayıyor

Doğal gaz, bu yıl açılacak olan Araklı Sanayi Sitesi için oldukça önemli

Trabzon’un Araklı ilçesi doğal gaz için gün saymaya başladı. Doğal gaz ana hat boruları ilçeye götürülürken çalışmalara kısa sürede başlanacak. Araklı Belediyesi de doğal gaz çalışmalarına destek olarak doğal gazın kısa sürede tamamlanması için destek verecek. günebakış’a konuşan Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Araklı Belediye Meclisinden kazı çalışmalarına ve üst yapının düzenlenmesi konusunda destek olmak için karar aldıklarını belirtti. Çebi, “Doğal gazın ilçemize daha kolay ve hızlı gelmesi için biz de elimizi taşın altına koyduk.” dedi.

DOĞAL GAZ BEKLENTİSİ YÜKSEK

Vatandaşın doğal gaza olan beklentisinin çok yüksek olduğunu belirten Başkan Çebi, “Vatandaş âdeta gün sayıyor. 218 dükkânlı sanayi sitemizin inşallah bu yıl açılışını yapacağız. Oraya doğal gaz çok gerekli. Doğal gazı öncelikli olarak oraya ulaştıracağız. Evlere ve iş yerlerine dağılacak. Vatandaş doğal gaz konusunda çok ısrarlı ve bekliyor. Doğal gaz hem hesaplı hem rahat bir ısınma sistemi.” diye konuştu.

ALBAYRAK VE SOYLU’YA TEŞEKKÜR

Doğal gazın ana borularla önce ilçe merkezine geleceğini ifade eden Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ardından merkezden dağılır. Çok hızlı bir çalışma var. Sayın Bakan’ımız Berat Albayrak’ın ‘2017’nin sonunda doğal gaz ilçelere inecek.’ sözü var. İnşallah ana hat gelince diğerleri tamamlanır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak ilçemize ve kentimize bu konuda oldukça destek oluyor. Kendisinin özel ilgisi bizi mutlu etmiştir. Kendisine ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya çok teşekkür ediyorum.”

Berkant PARLAK

Haberler