Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Doğalgaz kullanımı 55 bine ulaştı

Doğalgaz kullanımı 55 bine ulaştı

Trabzon’da doğal gazın ulaştığı yaklaşık 80 bin yerin 55 bininin doğal gaz abonesi olduğu belirtildi

Trabzon’da doğal gazın ulaştığı yaklaşık 80 bin yerin 55 bininin doğal gaz bonesi olduğu belirtildi. AKSA Karadeniz Gaz Bölge Müdürü Mehmet Salih Ayaydın, Trabzon’da her yıl 15 bin haneye doğal gaz ulaştırdıklarını ve 12-13 bin dönüş aldıklarını belirterek “Biraz düşük seyrediyor ama bunun da bir alt sınırı yok. Doğal gaz vatandaşa ister istemez bir maliyet getiriyor. Vatandaş da bir anda geçemiyor. Biz her yıl 15 bin hane ekliyoruz, 12-13 bin dönüş oluyor. Biraz daha yüksek olması gerekiyor esasında. 55 bine yakın abonemizin 65 binlerde olması gerekiyor. Yüzde 15 geriden gidiyoruz.” dedi.

HAVA KİRLİLİĞİ CİDDİ ANLAMDA DÜŞTÜ

Doğal gaz hattı döşenmesinin oldukça zor olduğu Yenimahalle, İnönü, Toklu, Yalı, Hızırbey Mahallelerine doğal gaz ulaştırdıklarını kaydeden Ayaydın, “Vatandaş talep ettiği için yaptık. Şimdi Erdoğdu Mahallesi’ni bitiriyoruz. Kentin hava kirliliği olan yerlerine gaz ulaştırdık. Kalan kısımlarını da bu yıl bitiriyoruz. Hava kirliliği ciddi anlamda düştü. Belediyeler bildiriler dağıttı. Anonslar yaptılar. Biraz daha etkin olmamız gerekiyor. Hem bizim hem belediyelerin daha etkin olması gerekiyor. Burada en önemli konu hava kirliliği. Hava kirliliğini önlememiz gerekiyor.” diye konuştu.

Berkant PARLAK

Haberler