Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Rize için tehlike bitmedi

Rize için tehlike bitmedi

Rize Valiliği salı günü için yeni bir sel ve heyelan uyarısında bulundu

RİZE için yeni bir sel ve heyelan uyarısında bulunuldu. Salı sabahı başlayacak olan şiddetli yağışın olumsuzluklara yol açacağı belirtildi. Rize Valiliğinden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada "Meteorolojiden alınan son değerlendirmelere göre 27-28.09.2017 tarihinde ilimizde yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle toprağın suya doymuş olması da göz önüne alındığında ilimizde gece saatlerinden itibaren etkisini arttırması beklenen sağanak yağışların yarın da devam etmesi, 03.10.2017 sabah erken saatlere kadar aralıklarla etkili olarak şiddetli ve yer yer aşırı yağış bırakacağı tahmin ediliyor.” denildi.

RİZE için yeni bir sel ve heyelan uyarısında bulunuldu. Rize Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada "Meteoroloji'den alınan son değerlendirmelere göre; 27-28.09.2017 tarihinde ilimizde yasanan aşırı yağışlar nedeniyle toprağın suya doymuş olması da göz önüne alındığında ilimizde gece saatlerinden itibaren etkisini arttırması beklenen sağanak yağışların yarın da devam etmesi, 03.10.2017 (Salı) sabah erken saatlere kadar aralıklarla etkili olarak, şiddetli (76-100 kg/metrekare) ve yer yer aşırı yağış (100 kg/metrekare üzeri) bırakacağı tahmin edildiğinden meydana gelecek olumsuzluklara (heyelan, sel, su baskını, yıldırım ulaşımda aksamalar vb.) karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir" denildi.

Haberler