Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Trabzonspor'dan şike mücadelesi için dev adım

Trabzonspor'dan şike mücadelesi için dev adım

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu: "Tek amacının temiz futbol ve adaletin yerine gelmesi" "Sesimizi daha geniş bir şekilde FIFA'ya duyurmalıyız"

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, tek amaçlarının temiz futbol ve adaletin yerine gelmesi olduğunu belirterek, seslerini daha geniş bir şekilde FIFA'ya duyurmak için PR şirketiyle anlaştıklarını söyledi. 
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, şike süreci ile ilgili verilen mücadeleler hakkında İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Trabzonspor'un 2010-2011 sezonunda haklarının geri alınması amacıyla UEFA ve CAS süreçlerinden sonra FIFA'ya başvurduklarını belirten Bülbüloğlu, "2010-11 sezonu şampiyonluk hakkımız verilmesi için FIFA'ya müracaatımız var. Hem UEFA hem de CAS o sezon şike yapıldığını tescilledi. Ancak yerel federasyonlara müdahale etme yetkisinin olmadığını belirterek, bizim yaptığımız başvuruları reddetti. Biz de FIFA'ya başvurduk. FIFA'nın yerel federasyonlara müdahale yetkisi var" ifadelerini kullandı.

"Sesimizi daha geniş bir şekilde FIFA'ya duyuracağız"
Trabzonspor'un FIFA'daki mücadelesiyle ilgili PR çalışmalarını iki ayrı şirket üzerinden yürüteceklerini vurgulayan Önder Bülbüloğlu, "Bu konudaki haklılığımızı gösteren tüm argümanları gerekli yerlere ulaştırmak ve bir kamuoyu oluşturulması için PR şirketiyle anlaştık. Biz zaten haklıyız. Ancak bu haklılığımızı daha geniş kitlelere duyurmamız ve destek görmemiz gerekiyor. Güçlü bir lobi faaliyeti yürütmek zorundayız. Avrupa'da şikeye karşı mücadele eden insanların yanı sıra Avrupa'da yıllardır şike mücadelesi veren taraftarlarımız da var. Şimdi tüm bu enerjiyi ortak bir noktada toplamayı amaçlıyoruz. Sesimizi daha geniş bir şekilde FIFA'ya duyurmak için bu çalışmaları yapıyoruz. Bütün Avrupa'da lobi ve PR çalışmalarımızı iki ayrı şirket üzerinden yürüteceğiz" şeklinde konuştu.

"Sonuna kadar gideceğiz"
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, Trabzonspor'un tek amacının temiz futbol ve adalet olduğunu belirterek, "Taraftarlarımız ve camiamız endişe etmesin. Bu konudaki mücadelemiz aynı kararlılıkla sürüyor. Sonuna kadar da sürdüreceğiz. Bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız ve yapmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Haberler