Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Akşener hareketine katılanlar Ülkücü değildir!

Akşener hareketine katılanlar Ülkücü değildir!

MHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Ümit Yaylı, son günler de medyaya yansıyan şekliyle MHP içinden ayrılıp Meral Akşener’in kuracağı partiye katılan MHP’lilere yönelik sert açıklamalarda bulundu. İlçe Başkanı Yaylı, MHP’den ayrılarak Akşener hareketine katılanların Ülkücü olmadıklarını, farklı siyasi oluşumların hiçbir suretle 48 yıldır temsil ettikleri Ülkücülüğü temsil edemeyeceklerini söyledi. İlçe Başkanı Yaylı sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Daha önce de çeşitli vesilelerle belirttiğim ve cennetmekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de “Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır.” sözleri ile ifade ettiği üzere, birliğimizi tesis ve bu birlik üzere devam mecburiyetimiz bulunmaktadır. Bu vesile ile Ülkücülüğünü başka mecralarda yürüteceğini ima ve ifade edenlere bir kez daha Ülkücülüğün 48 yıldır onu temsil noktasında her türlü güçlüğe rağmen ayakta kalan Milliyetçi Hareket Partisi’nde olacağını; bunun dışında yer alınacak bütün siyasi oluşumların liderlerinin  şahsi fikirleri etrafında toplanabileceğini ve bu fikrin de Ülkücülük olmadığını ifade etmek istiyoruz.  Birliğimizi bozmanın, bu sebeple Türk Milliyetçiliği’nin en büyük siyasi teşkilatını bölmenin vebalinin de ayrıca ağır bir yük olarak hepimizin omuzlarına bineceğini ve tarih karşısında hepimiz bundan mesul olacağını da söylemek mecburiyetindeyiz. Gelin saflarımızı yeniden kuralım ve bizleri güçlü kılan birliğimizi bozmak yerine, onu daha da büyüterek, yarının Büyük Türkiye’sini hep beraber inşa ve imar edelim. Çünkü tarihin bizden istediği de budur.

BİZ BU VAZİFEDEN KAÇMAYIZ!

 MHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Ümit Yaylı, “Bu, davayı yükseltmek ve muhafaza etmek için türlü zorluklara göğüs germiş nice insanın ve bu uğurda toprağa düşmüş üç bin beş yüz canın bizlere yüklediği bir vazifedir ve bizler bu vazifeyi omuzlanmaktan kaçamayız. Rüzgârların sert estiği, şeytanın bile Müslüman mintanı giydiği günümüz Türkiye’sinde, hepimizin geçmişten daha çok bugün bu birliğe ihtiyacımız vardır. Yollarda tek tek yer almak, kutlu kervanımızı yabancı topraklara sürmek yerine ana istikamette hep birlikte yer almak, fikirlerimiz, tavırlarımız farklı olsa da bunları ana çatımız altında ifade ve istişare etmek muhakkak ki en doğru yoldur.” diye konuştu.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler