Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Her yol zafere çıkıyor!

Her yol zafere çıkıyor!

Trabzonspor’da Ersun Yanal, Beşiktaş derbisi ile yatıp kalkıyor…

Trabzonspor’da Teknik Direktör Ersun Yanal, Alanyaspor hüsranının ardından adeta Beşiktaş maçı ile yatıp kalkıyor… Beşiktaş’ın hem Fenerbahçe hem de Leipzig ile oynadığı maçları yakın markaja alan ve rakipleri hakkında bol bol not tutup hafta boyunca yapılan idmanlarda oyuncularına taktikler veren Yanal, derbiden zaferle ayrılmanın planlarını yapıyor.

Derbinin iki takım için de zor olacağını ve sahadan başları dik ayrılmak için 90 dakika mücadele etmeleri gerektiğini söyleyen Yanal, “İki takım da hücumda etkili. Rakibimize karşı baskılı oynamak ve kazanacak ritmi yakalamak 3 puana giden yolda çok önemli. Bunun için dikkatli ve mücadeleci olmamız gerekiyor” dedi.

Tecrübeli teknik adam Ersun Yanal, bundan sonraki süreçte oynayacakları maçların hem takımın gelişimi hem de zirvede kalmaları için önemli olduğunu da belirtirken, “Zor bir fikstürle sezona başladık. Oynattığımız oyuncuların tarzı takıma katkı vermeye başladı” diye konuştu.

Yanal, kritik mücadele öncesinde yapılan idmanlarda oyuncularını da uyarırken, “Oyun disiplininden taviz vermenizi istemiyorum. Beşiktaş’ın eksikleri de sizi yanıltmasın. Şampiyonlar Ligi’ndeki galibiyetleri bizim maça daha iştahlı çıkmalarını sağlayacaktır. Bunun için mücadeleden hiçbir zaman kopmayın” dediği öğrenildi. 

Nurgül GÜNAYDIN

Haberler