Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kadıralak teşekkürü

Kadıralak teşekkürü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, yaptığı açıklamada, “İlçemizin kavuştuğu Kadıralak Tabiat Parkı ve Kadıralak Göleti için emeği geçen başta sayın bakanlarımız ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

TONYA Belediye Başkanı Osman Beşel, Kadıralak Yaylası’nın Tabiat Parkı ilan edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Beşel, “İlçemizin kavuştuğu Kadıralak Tabiat Parkı ve Kadıralak Göleti için emeği geçen başa sayın bakanlarımız ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Beşel, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun verdiği iki müjdeyi hatırlatarak, “Sayın Bakanımız ilçemizi sevindirici çok önemli iki müjde verdi. Bir tanesi Kadıralak Tabiat Parkı bir tanesi de Kadıralak Göleti. Sayın Bakanımızın müjdesini verdiği Kadıralak  Tabiat Parkı çalışması kapsamında Kadıralak Yaylamızın ağırlıkla Yenimahalle sınırlarında kalan 357 hektarlık Devlet Orman statüsündeki kısmı Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Bu statü ile bu alanın piknik , eğlence, gezinti, yürüyüş, peyzaj, manzara- seyir, fotoğraf, doğayı tanıma ,dinlenme ve sessizlik değerlerine sahip kısımlarında yapılacak düzenlemelerle konaklama ve günü birlik amaçlı güçlü bir ziyarete potansiyeli oluşturulacaktır. Doğa koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzün bu yöndeki planlı çalışmaları devam etmektedir. Diğer taraftan Sayın Bakanımız müjdesini verdiği Kadıralak Göletinin inşasıyla Kadıralak Yaylamız ikinci bir Uzungöl olacak ve eşsiz doğası  , tabiat parkı , gölü ile birlikte bir bütün olarak ilimizin en önemli Turizm destinasyon merkezi haline gelecektir. Kadıralak Yaylası, Veli Tepesi ve halen çalışması devam etmekte olan Erikbeli Turizm Tesisi, yakında çalışması başlayacak olan Kalınçam Turizm Tesisi bir bütün olarak değerlendirildiğinde turizm cenneti olan ilçemizin turizm tesisleri yönünden büyük bir ihtiyacı karşılanmış olacaktır” dedi.

Beşel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Başta Fol Deresi ıslah çalışmaları olmaz üzere İlçemize yaptığı bir çok yatırımın yanı sıra bize bu mutluluğu da bahşeden Başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na; ilçemizdeki bütün yatırımları ve gelişmeleri yakinen takip eden, ilgi ve katkısını hiçbir zaman esirgememiş olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Milletvekillerimiz Salih Cora, Muhammet Balta, Adnan Günnar ve Ayşe Sula Köseoğlu’na, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Sayın Nurettin Taş’a , Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey’e  , Orman ve Su İşleri 12. Bölge Müdürü Sayın Ahmet Usta’ya ,Orman Bölge Müdürü  Sayın Mümin Döngez’e , DSİ Bölge Müdürü Sayın Oğuz Kasap’a, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Sayın Akif Ümüzer’e ve emeği geçen herkese  çok teşekkür ediyorum.”

Hasan BAHADIR

Haberler