Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Gürcistan ile ticaret zirvesi

Gürcistan ile ticaret zirvesi

Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği’ni ziyaret etti. 


Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan ile görüşen konuk Başkonsolos, Gürcistan ile Türkiye arasında ticari ilişkilerin arttırılmasının çok önemli olduğunun altını çizerek mevcut ilişkilerin daha üst noktalara çıkarılması gerektiğini söyledi.
Gürdoğan ise Sarp Sınır Kapısı’ndan geçişlerin hızlandırılmasının ve alternatif bir geçiş güzergâhı olarak Sarp Sınır Kapısındaki yoğunluğu azaltacak olan Muratlı Kapısının Gürcistan tarafınca biran önce tamamlanması konusunda Konsolos’tan girişimlerde bulunmasını istedi.
Türkiye ve Gürcistan arasında uzun yıllara dayalı çok iyi ilişkiler bulunduğunu belirten Gürdoğan, bu ilişkilerin her alanda daha da ileriye götürülmesinin her iki ülkenin ve bölgenin yararına olacağını söyledi.
Türkiye ile Gürcistan’ın ticari ilişkilerinin başladığı 1992 yılından bu yana çok yol kat edildiğini ve başarılar sağlandığını ifade eden Gürdoğan, önümüzdeki Ekim ayında Türk-Gürcü ticari ilişkilerinin 25. yılının kutlanılacağını ve ticari ilişkilerin daha ileri safhalara taşınacağına vurgu yaptı.

Haberler