Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
FETÖ’cülere ilk ceza kesildi

FETÖ’cülere ilk ceza kesildi

Trabzon’da FETÖ/PDY üyesi olmaktan yargılananların cezaları kesilmeye başlandı

TRABZON’DA FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan 10 sanığın her biri, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. 10 sanığın karara itiraz edeceği öğrenildi.

ÖRGÜT ÜYESİ OLMAKTAN CEZA YEDİLER

Trabzon’da FETÖ/PDY üyelerine yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürerken, iki ayrı mahkemede yap0ılan yargılamalardan kararlar çıkmaya başladı. Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülün üç ayrı dosyada hakim karşısına çıkan sanıkların her biri haklarındaki iddiaları reddetti. Sanık vekillerinin yaptığı savunmalarının ardından mahkeme başkanı sanıklara son sözünü sordu. Beraat isteyen sanıkların savunmasının ardından mahkeme heyeti her bir dosya için verilen kararı açıkladı. Mahkeme başkanı, her bir sanığı terör örgütü üyesi olmak suçundan cezalandırdı. 

MAHKEME KİMLERE HAPİS CEZASI VERDİ ?

Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıklar Denizci Üsteğmen  Ercan G., Denizci Teğmen Murat B., KTÜ’de Asistan olarak görev yapan Çağlar E.Y., öğretmenler Bülent A., Enver A., Şükrü İ., Serkan İ., DSİ çalışanı Ergin D., KTÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail D. ve Hasan B.’nin hapis cezasına çarptırdığı öğrenildi.  Hapis cezası yiyen 10 sanığın karara itiraz edeceği ileri sürüldü.

Enis YILDIRIM

Haberler