Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hendekçi Prof. Krizi

Hendekçi Prof. Krizi

PKK’nın HENDEK terörünü savunan o profesöre Tonya Belediyesi salon vermedi

PROF. DR. İbrahim Kaboğlu, CHP Tonya İlçe Örgütünün davetlisi olarak Tonya’ya geliyor. Prof. Dr. Kaboğlu’nun adı Marmara Üniversitesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaparken 686 sayılı KHK ile ihraç edilmesiyle gündeme gelmişti. Kaboğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terör örgütlerine yönelik devam eden operasyonları eleştirerek insan haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle yayımlanan sözde barış bildirisinin altında imzası bulunan 1128 akademisyenden birisiydi. Adı geçen sözde ‘Barış’ bildirisinde devletin Kürt halkına katliam uyguladığı ve halkı bilinçli sürgüne zorladığı iddia ediliyordu. Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun Tonya’da düzenlenecek olan “Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti” konulu panelde Hukuk sistemiyle ilgili konuşma yapacağı öğrenildi.

TONYA BELEDİYESİ SALONU VERMEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Örgütü tarafından düzenlenen “Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti” konulu panele salon verilmedi. Tonya Belediyesi Ali Koç Kültürevinde bugün saat 14.00’te düzenlenecek panel için tahsis edilen salonun verilmesi son anda iptal edildi. CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen’in yöneticiliğinde, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutçu’nun konuşmacı olarak katılacağı panel için başka salon belirlendi.

KARADENİZ: BELEDİYE SADECE İKTİDARIN BELEDİYESİ DEĞİLDİR

CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, “Günler öncesinden Tonya Belediye Başkanlığına başvurarak Ali Koç Kültürevinin panel için tahsis edilmesini istedik. İsteğimize olumlu yanıt verildi. Panelin düzenlenmesine iki gün kala Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel telefonla arayarak salonu veremeyeceğini ifade etti. Biz bütün koşullar altında paneli düzenleyeceğiz. Tonya’nın geçmişine bakıldığında pek çok kültürel ve sanatsal etkinliği görürüsünüz. Düzenleyeceğimiz panel de bir kültürel etkinliktir. Sadece CHP’lileri ilgilendirmiyor. Tonya’nın tamamına hitap edecek bir konu belirledik. Ali Koç Kültürevi de Tonyalılara hizmet için yapılmıştır. Başka etkinliklere verilirken CHP’nin paneline verilmeyişi bizi üzmüştür. Belediye, sadece iktidarın belediyesi değildir. Yerel yönetim, herkese eşit ve adaletli davranmalıydı.” dedi. Karadeniz, “Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti” konulu panelin aynı tarih ve saatte Tonya Düğün Salonu’nda düzenleneceğini söyledi.

TONYA BELEDİYE BAŞKANI BEŞEL: YANILTIYORLAR

Konuyla ilgili Haber61'e açıklama yapan Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, vatandaşların Pekşen tarafından yanıltıldığını söyledi. Osman Beşel yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Bu tamamen CHP'lilerin vatandaşı yanıltmasından kaynaklanıyor. Bize ilk olarak Haluk Pekşen'in konuşmacı olduğu bir panelin olacağı şeklinde talep geldi ve ‘Buyurun.’ dedim, kabul etim. Sonrasında ise daha fazla konuşmacı olacağını söylediler. Kim gelecek, kaç kişi gelecek, kimdir bunlar? Önceden bilgi verselerdi tamam ama biz salonu bir kişi için verdik. Ne olacak, bu olayın mahiyeti nedir ne değildir bilemeyiz. Önceden bilgimiz olacak ki biz de araştırmamızı yapalım ona göre güvenliği sağlayalım."

Haberler