Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Savunmada istikrarsızlık

Savunmada istikrarsızlık

Trabzonspor’da savunmanın göbeğinde Tomas Hubocan hariç herkes şans buldu

Trabzonspor Teknik Direktörü Yanal, Okay dahil M. Akbaş, Uğur ve Durica’ya stoperde forma şansı verirken, yeni transferlerden Slovak Hubocan’a forma vermemesi kafalarda soru işareti yarattı

OKAY BİLE OYNADI
Trabzonspor, bu sezon savunmada istikrar yaşayamadı. Bordo-mavililer, ligin geride kalan haftalarında sol bekte Mas, sağ bekte Pereira’yı oynatırken Teknik Direktör Ersun Yanal, defans göbeğinde Durica, M. Akbaş, Uğur ve orta saha oyuncusu Okay Yokuşlu’ya forma şansı verdi. Bu sezon Trabzonspor’un en sıkıntılı bölgesi olan stoperde yeni transfer Tomas Hubocan ise forma giyemedi.
UĞUR’UN YOKLUĞU

Bu sezon hem gol atan hem de gol yiyen kimliğe bürünen Trabzonspor, Uğur Demirok’un oynamadığı 2 karşılaşmada kalesinde 6 gol gördü. Bordo-mavililer, Uğur’un oynadığı 4 karşılaşmada ise kalesinde 7 gol gördü. Trabzonspor, Uğur’un oynadığı maçlarda Konya’dan 1, G.Birliği’nden 1, F.Bahçe’den 2 ve Göztepe’den 3 gol yedi. Trabzonspor, Uğur’un yokluğunda Alanya’dan 4, B.Şehir’den de 2 golü ağlarında gördü.
TOMAS NEDEN YOK?
Öte yandan bordo-mavililerin Slovak stoperi Tomas Hubocan’ın şans bulamaması kafalarda soru işareti yarattı. Trabzonspor’da stoper sıkıntısı yaşanmasına rağmen Yanal’ın değerlendirmediği Hubocan, bordo-mavili formayla tanışamazken, stoperde Okay şans buldu. Yanal, bu tercihi ile futbol otoritesi tarafından ağır eleştirilere maruz kalırken, deneyimli teknik adamın Okay’ı topu oyuna iyi soktuğu için oynattığı öğrenildi.

 

Haberler