Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
CHP delegelerini seçiyor

CHP delegelerini seçiyor

CHP Trabzon’da delege seçimlerinde birkaç sandıkta uzlaşma sağlanamadığı için seçim gerçekleştirildi. Ekim ayında tamamlanacak delege listesinde CHP İl Başkanlığının belirlediği delegelere itiraz olan mahallelerde yarış sürüyor. Toklu, Çukurçayır ve Soğuksu Mahallelerinde gerçekleşen delege yarışında İl Başkanlığının belirlediği delege listesine itiraz edilerek yeni liste çıkarıldı. İl Başkanlığı, bu mahallelerde seçimi kaybetti.

TOKLU’YA KARAN MÜDAHALESİ

Toklu Mahallesi’ndeki delege seçiminde Turgay Güngör’ün listesine itiraz eden CHP Trabzon Kadın Kollarından bazı isimler yeni liste çıkarttı. Sürece Eski Milletvekili Adayı Yavuz Karan da dâhil oldu. 12 delegeye sahip Toklu’da Karan’ın listesi 28’e 19 oranıyla seçimi kazandı. Karan genel olarak delege listelerinde uzlaşıldığını ancak Toklu ve Soğuksu için sandık kurulduğunu belirterek “Bizim partimizde demokrasi var, öyle atamayla il ve ilçe başkanı olunmuyor.” dedi. Ayrıca Çukurçayır Mahallesi için de sandık kurulduğu ve seçimi Karan’a yakın listenin kazandığı öğrenildi.

DELEGE SEÇİMLERİNDE SONA DOĞRU

400 civarındaki CHP Trabzon delegesinin 300’e yakını seçildi. Birçok mahalle için oluşturulan delegelere itiraz edilmediğinden süreç uzamazken bazı mahallelerde Güngör’e muhaliflerin itirazı oluyor. Delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından kongre takviminin başlanacağı ifade edildi.

Berkant PARLAK

Haberler