Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Patates ekti, domates çıktı

Patates ekti, domates çıktı

Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde bahçesine patates eken çiftçi, çıkan bitkiyi görünce şaşkına döndü. Patates tohumundan hiç tanınmamış bir bitki oluşurken meyvesi de domatese benzedi. Çiftçi Mehmet Sevinç, “Yıllardır ziraatle uğraşıyorum. Böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum. Bu olay tohumların genetiğiyle oynandığının bir belgesidir” dedi. Sevinç, bitkiyi pazartesi günü İlçedeki Tarım Müdürlüğü yetkililerine teslim edecek.

Dernekpazarı ilçesinde meydana gelen olay tohumlardaki genetik oyununu ortaya serdi. Dernekpazarı ilçesine bağlı Yenice Mahallesi sakinlerinden olan ve çiftçilik yapan Mehmet Sevinç’in bahçesine ektiği patatesten bambaşka bir bitki yetişti. Bitki yeşil domatese benzeyen bir de meyve verdi.

Yetişen bitkiyi görünce hayretler içinde kaldığını belirten Sevinç, “Yıllardır ziraat işiyle uğraşıyorum. Ama böylesini ilk defa gördüm. Bu demek oluyor ki tohumların ve bitkilerin genetikleriyle oynanıyor. Gelecekten endişeliyim. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah” dedi.

Sevinç, bitkiyi ve tohumu ilçedeki Tarım Müdürlüğü yetkililerine teslim edecek.

Yaşar FALCI

Haberler