Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Engelli gençler girişimci olmaya hazırlanıyor

Engelli gençler girişimci olmaya hazırlanıyor

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın yürüttüğü “Bir Engelli Bin Değerli” projesi hızla devam ediyor. Birçok eğitimi başarıyla geçen engelli gençler, son olarak uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde de yüksek başarı göstererek KOSGEB destekleri ile işletmelerini kurmaya hak kazandı. 
TTSO’nun projesiyle engelleri aşıp kendilerine değer katan gençlerin her biri girişimciliğe adım atmaya hazırlanıyorlar. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, projenin her aşamasını yakından takip ederek engelli gençlerin başarılı olmalarına katkı veriyor. Uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan gençlerle bir araya gelen Eren ve Hacısalihoğlu, proje kapsamında 45 engelli kursiyere Gümüş Hasır Örücülüğü, Telkari İşleme, Gümüş Kazaz Örücülüğü ve Tasarım Eğitimleri gibi mesleki eğitimler verildiğini, kursiyerlerin MEB onaylı sertifika almaya hak kazandığını söyledi. TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, engelli gençlerin başarılı olmalarından büyük mutluluk duyduklarını, destek verildiğinde bu gençlerin mucize bir değişim gösterdiklerini ve takdir edilecek derecede başarı sağlayabildiklerini dile getirdiler.

Haberler