Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Uzungöl Su Elçileri’ni ağırlayacak

Uzungöl Su Elçileri’ni ağırlayacak

Çevre ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda toplumdaki farkındalığı artırmak amacıyla hazırlanan, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında düzenlenen oryantiring yarışmalarının üçüncüsü 24 Eylül 2017 Pazar günü Trabzon’un turizm merkezi Uzungöl’de gerçekleştirilecek. 

Oryantiring yarışmalarının ilki Muğla Köyceğiz’de ikincisi ise Konya, Beyşehir’de gerçekleştirilmişti. Trabzon, Uzungöl’de yapılacak yarışların ardından; oryantiring yarışmaları Ekim ayında Ankara’da yapılacak. Yarışmaya katılım ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Öte yandan Türkiye Oryantiring Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilen oryantiring yarışmaları; “Koşarak” ve “Kano”dan oluşacak olup “Kano ile Oryantiring” durgun suda yapılan “İlk Ayak” ve debili suda yapılan “Akarsu Kanosu” kategorilerinden oluşuyor. 12:00’de başlayacak oryantiring yarışları Uzungöl ve çevresinde gerçekleştirilecek. Yarışlar öncesinde katılımcıların kayıtları alınacak, kontrol kartı, göğüs numarası dağıtımları yapılacak ve yarışmacılar, parkur ve yarış hakkında bilgilendirilecek. Onsekiz yaşından küçük katılımcıların velileri ile birlikte ve tüm katılımcıların ise sağlık raporları ile kayıt alanına gelmeleri bekleniyor. Katılımcıların yarışmalara katılabilmeleri için 12 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. “Koşarak Oryantiring” yarışmasında katılımcılar yaş gruplarına göre 5 kategoriye ayrılacak olup her kategoride kadın ve erkek ayrı ayrı yarışacak. “Kano ile Oryantiring” yarışmasında katılımcılar sadece kadın ve erkek kategorilerinde olacak ve “İlk Ayak Kanosu” yarışmasında ise tercih edilmesi halinde çiftler halinde yarışılabilecek. Oryantiring yarışmalarının sonunda dereceye girenlere madalya ve ödülleri verilecek.

Haberler